1. Dzisiaj o g. 11.00 będą upominki dla dzieci uczestniczących w modlitwie różańcowej oraz rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze różańce wraz z upominkami. Cieszę się, że prawie 40 dzieci uczestniczyło każdego dnia w różańcu, a wiele prawie we wszystkich.
 2. 11 listopada w Święto Niepodległości u nas Msze św. o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. będzie w klasztorze o g. 12.00.
 3. W najbliższą środę zapraszam o g. 18.45 Radę Gospodarczą na spotkanie.
 4. W najbliższy piątek o g. 18.45 będzie w farze wieczór uwielbienia. Zapraszam na spotaniczną modlitwę uwielbienia słowem i śpiewem.
 5. W najbliższą niedzielę będą spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komumii św. o g. 12.30 i do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o g. 11.00.
 6. 23 listopada ss. benedyktynki w Sierpcu zapraszają na dzień skupienia od g. 9.00 do g. 18.00.
 7. Działa dynamiczne strona internetowa: www.fara-sierpc.pl, a na niej sylwetki świętych, medytacje na niedziele i b. ciekawy artykuł o znaczeniu niepodległości Dawida Jankowskiego. Zespół redakcyjny prosi o modlitwę.
 8. Wszedł na ekrany kin b. dobry film Nieplanowane (chodzi o poczęto dziecko). Film powstał na podstawie książki i miał dużą oglądalność w USA, choć próbowały zablokować go środowiska liberalo-lewicowe. Opowiada bowiem historię dyrektorki jednej z placówek aborcyjnych, która doznała wstrząsu przy aborcji i nawróciła się. Warto go obejrzeć, ponieważ opowiada prawdę o tych straszliwych zbrodniach.
 9. Przekazałem budynek dawnego kina Jutrzenka na rzecz diecezji. Trwało to długo, ponieważ były tam zameldowane osoby, które należało wymeldować. Proces administracyjny trwał od stycznia do października br. Dziękuję p. Jerzemu Suskiemu za pomoc. Budynek niszczeje i parafia nie jest w stanie udźwignąć jego remontu, zapewne kilkumilionowego, ponieważ jest w b. złym stanie. Dziękuję Parafialnej Radzie Gospodarczej, która wspierała mnie i mobilizowała do jak najszybszego przekazania budynku, ponieważ zdawali sobie sprawę z konsekwencji nieużytkowania i zagrożenia. Dziękuję za dyspozycję i uchwałę Rady z podpisami o przekazaniu budynku.
 10. Jest listopad, miesiąc, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych kochanych zmarłych. Można podawać imiona zmarłych do całorocznej modlitwy wspólnotowej, tzw. wypominków, ponieważ jej najbardziej potrzebują. Od przyszłej niedzieli będziemy odczytywać wypominki zamawiane w tym roku.
 11. Zachęcam do nabywania nowego nru GN w cenie 6 zł i MGN.
 12. Cieszę z Waszej obecności i modlitwy. Dziękuję za złożone ofiary. Dobrego niedzielnego czasu, spędzonego z rodziną i w gronie bliskich. Najbliższy tydzień niech upływa w radości i dumie z racji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz Proboszcz