1. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Chcemy wielbić Jezusa i wywyższać Go w naszych sercach i świecie.
 2. Dziękujemy wszystkim za modlitwę za zmarłych w postaci Mszy św. i całorocznej modlitwy, tzw. wypominek. Zmarli potrzebują teraz nie tyle kwiatów i zniczy, choć są piękne, ile naszej modlitewnej pamięci, która pozwali osiągnąć radość wieczną.
 3. Dziś o g. 9.30 zostanie przekazana kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Obraz nawiedzi na ul. Narutowicza bloki 23a, 23b, 23c oraz na ul. Sucharskiego bloki 10, 8, 6. Prosimy potraktować poważnie nawiedzenie, ponieważ jest to Matka Boga, a nie zwykły wizerunek. Jest przy obrazie kartka z numerami bloków, wg której porusza się obraz. Prosimy na koniec danego odcinka zgłoszenie duszpasterzom i przyniesienie uroczyste do kościoła.
 4. We wtorek 19 listopada jest spotkanie katechetów o g. 18.45.
 5. 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Dziękujemy zatem naszym chórzystom, solistom chóru, p. Kazimierzowi organiście naszemu, zespołowi młodzieżowemu z ks. Adamem, scholi z ks. Mateuszem, p. Dorotą i rodzicami i wszystkim utalentowanym naszym parafiankom i parafianom.
 6. W najbliższą sobotę i każdą sobotę zapraszamy dzieci na g.10.00 na spotkanie nowopowstałej grupy Oazy Dzieci Bożej. Będzie interesująca rozmowa, ciekawy sposób poznawania naszej pięknej wiary, modlitwa. Dla każdego dziecka będzie coś miłego i słodkiego. Prowadzi ks. Mateusz.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Przedstawią swój obszar duchowej walki i działania. Do Zakonu mogą należeć tylko mężczyźni. Będą przed południem od Mszy św. o g. 8.00 do Mszy o g. 12.30.
 8. Przyszła niedziela jest Międzynarodowym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Wiele tragedii dzieje się w wypadkach na naszych drogach. Prosimy o ostrożność i mądrość w korzystaniu z dróg zarówno dla kierowców, jak i pieszych.
 9. 7 grudnia Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w 28 rocznicę powstania rozgłośni. Wyjazd sprzed fary o g. 8.00. Koszt 25 zł.
 10. W Warszawie we własnym domu 30 listopada ss. pasjonistki organizują spotkanie dla młodzieży. Więcej informacji jest w gablocie.
 11. 23 listopada od g. 10.00 w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlin Stary) odbędzie się spotkanie dla związków nieregularnych. Odpowiedzialny ks. Andrzej Redmer (601 359 021)
 12. B. interesujący film Nieplanowane będzie grany w CeKiSz-u w terminach: 11 grudnia g. 20.00; 13 grudnia g. 11.00 i g. 19.45; 18 grudnia g. 18.45. Dziękuję p. Jarosławowi Żmijewskiemu za projekcję.
 13. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać bożonarodzeniowe świece Caritas.
 14. Spotkałem się w ostatnią środę z Gospodarczą Radą Parafialną. Omawialiśmy m.in. sprawę wejścia w projekt termomodernizacyjny i fotowoltaiczny dla parafii. Jest on wysoko dofinansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Zakłada on docieplenie fary, kościoła Św. Ducha, domu parafialnego i plebanii. Zbudowanie systemów fotowoltaicznych dla fary i kościoła Duch Św. Rada rekomendowała wejście w ten projekt. Koszty obejmują na tym etapie zrobienie audytów energetycznych i dokumentacji technicznej. Musimy podejmować te działania, aby złożyć wniosek, który dopiero będzie rozpatrywany do strony formalnej a później merytorycznej.
 15. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN w cenie 6 zł. Jest jeszcze kilka kalendarzy rolniczych, które są bardzo interesujące. Zawierają informacje o kościele, naszym regionie, ciekawostki przyrodnicze, coś dla kuchni. Cena 25 zł.
 16. Cieszymy się z Waszej obecności i modlitwy. Dziękujemy za ofiary. Niech ta niedziela będzie radosnym spotkaniem z Jezusem a także z najbliższymi. Miejmy czas dla siebie i obdarzajmy się życzliwością dziś i przez cały tydzień. Niech Bóg nam błogosławi.

ks. Proboszcz