1. Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z Kościołem na Wschodzie. Wspomagamy ten Kościół modlitewnie i materialnie.
  2. 8 grudnia przeżywamy piękną uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zanośmy z ufnością nasze modlitwy dziękczynne i prośby przez ręce naszej Matki do Jezusa Chrystusa. Nie jest to święto nakazane. Msze św. o g.7.00, 9.00, 18.00.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii.     Przygotujmy się na Święta Bożego Narodzenia przez uczestnictwo w słuchaniu słowa Bożego podczas rekolekcji i spowiedź. Rekolekcje poprowadzi ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski. Pełni b. odpowiedzialną  funkcję kanclerza kurii płockiej. Plan będzie na stronie  internetowej www.fara-sierpc.pl
  4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do tzw. II Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę o g. 11.00.
  5. Ministrantem miesiąca za listopad został Szymon Krześniak. Wyróżnieni zostali następujący ministranci: Kacper Karczewski, Jakub Grudziński, Alan i Bartosz Wiśniewscy. Gratulujemy.
  6. Są jeszcze świece, dzieło wigilijnej pomocy dla najuboższych dzieci, w cenie 10 zł. Niech przyozdobią nasz stół wigilijny.
  7. Dziękujemy Wolontariatowi Parafialnemu Koła Caritas z jego koordynatorką p. Hanną Wiktor, wolontariuszom z ZS nr 2, p. Bogusławie Krajewskiej za przystąpienie  do zbiórki żywności Tak pomagam. Dziękujemy p. Krzysztofowi Żółtańskiemu, Bernardowi Boros, Małgorzacie Szafrańskiej, Krzysztofowi Gajewskiemu , wszystkim ofiarodawcom, kierownictwu sieci Biedronek za wielkie serce.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego nr GN. Zostało jeszcze kilka egzemplarzy bardzo interesującego kalendarza rolniczego na nowy rok w cenie 35 zł, a w nim coś z tematyki religijnej , jak dbać o zdrowie, przepisy na zdrowe  i smaczne potrawy, ciekawostki ze świata przyrody. Są również interesujące czasopisma w naszej kasecie prasowej. Można zabierać je za dobrowolną ofiarą.
  9. Zgodnie z decyzją KEP po Mszy św. zbierać będziemy do puszek ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
  10. Dziękujemy za ofiary dzisiejsze, także za te przelewane na konto i indywidualne, dzisiaj w sposób szczególny p. Bukowskim z ul. Narutowicza, p. Stanisławowi Kaczorowskiemu z ul. Mieszka I. Włączyliśmy  elektryczne ogrzewanie w naszej farze, w  której jest 10 pieców akumulacyjnych. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy na pokrycie wysokich kosztów energii elektrycznej, która staje się coraz droższa. Niech Jezus miłosierny umacnia naszą wolę do czynienia dobra i postępowania w Bożym świetle. Dzielmy się Bożą dobrocią i miłością z najbliższymi i spotkanymi ludźmi.