Ogłoszenia duszpasterskie. 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (31.12.23)

 

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny. Módlmy za nasze i wszystkie rodziny o miłość, wiarę w Boga oraz łaskę Jezusa w ich rozwoju i przezwyciężaniu różnych współczesnych zagrożeń oraz wewnętrznych problemów.
  2. Jutro świętujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą odprawione o g. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
  3. W tym miesiącu jest pierwszy piątek: spowiedź i wystawienie NS od g. 16.30
  4. 6 stycznia jest uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Będzie orszak Trzech Króli. Wyruszy z parafii klasztornej i przyłączy się do fary, a potem wspólnie pójdziemy w kierunku kościoła szkolnego. Stamtąd udamy się na plac przed CeKiSz-em. U nas orszak wyruszy po Mszy św. o g. 12.30. Zapraszamy zatem na Mszę św. o g. 12.30, a potem na przejście ulicami naszego miasta. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich, ażeby przyozdobić się kolorowymi elementami czerwonymi: chusty, apaszki, czapki, kurtki, ażeby nasz orszak był liczny i barwny. Dzieci otrzymają coś słodkiego na zakończenie.
  5. W tym dniu dokonujemy poświęcenia kredy, kadzidła i wody jako znaków, wskazujących na ludzi wierzących.
  6. Dziękujemy za przyjęcie duszpasterzy podczas wizyty kolędowej i wspólną modlitwę oraz miłe poczęstunki. Cieszymy się, że chociaż przez chwilę możemy się spotkać i prosić Boga o błogosławieństwo dla poszczególnych osób i całych rodzin. Dziękujemy za ofiary składane na kolędę i kościół. Plan
  7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te składane indywidualnie, dziś szczególnie państwu Tomaniak z ul. Jana Pawła 29a na ogrzewania fary. Niech Święta Rodzina udziela wszystkim daru miłości, pokoju, czułości, zrozumienia, abyśmy mogli kształtować nasze serca i wspólnoty rodzinne na wzór rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.