Ogłoszenia duszpasterskie. 5. Niedziela wielkanocna (28.04.24)

 

  1. 1 maja rozpoczynamy piękne nabożeństwo majowe, które będziemy odprawiać po Mszy św. wieczorowej. Zachęcamy do odmawiania pięknej Litanii loretańskiej w naszych domach. Prosimy o przyozdobienie przydrożnych figur i naszych kapliczek.
  2. Uroczystość NMP, Królowej Polski oraz Dzień Konstytucji 3 maja (piątek) będzie się w naszej parafii Msza św. 3 maja w o g. 12.30. Zapraszamy do udziału w tej pięknej uroczystości. Pozostałe Msze św. są w następujących godzinach: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Z racji na uroczystość w tym dniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  3. W najbliższa niedzielę, 5 maja o g. 18.00 będzie odprawiona Msza św. i intencji maturzystów z prośbą o światło Ducha Św. podczas egzaminów maturalnych oraz dobre, zgodnie z wolą Bożą, wybory na przyszłość.
  4. 8 maja będzie o g. 18.00 młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Romana Marcinkowskiego.
  5. Trwa akcja Tornister Pełen Uśmiechu dla najbardziej potrzebujących dzieci. Prosimy parafian o zakup tornistra z wyposażeniem i przekazanie go do zakrystii albo biura parafialnego z nazwiskiem darczyńcy.
  6. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy do puszek ofiary na hospicjum w Płocku, które należy do Caritasu.
  7. Nasze katechetki zebrały od dzieci jałmużnę wielkopostną: p. Aldona Tłusty 700 zł, s. Augustyna 200 zł. Dziękujemy dzieciom za dobre serca a katechetkom za ich troskę.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te składane indywidualnie oraz przelewane na konto parafialne. Niech Bóg pełen miłości, mądrości i mocy napełnia nasze serca blaskiem prawdy i swoją mocą, abyśmy w rodzinach darzyli siebie miłością i odważnie dawali świadectwo o Jezusie.

Ksiądz Proboszcz