Ogłoszenia duszpasterskie. 4. Niedziela Wielkanocna (21.04.24)

 

  1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Przez cały tydzień modlimy o święte i dobre powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Oby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny o Jezusie Zmartwychwstałym i szafarzy Bożej mocy.
  2. Od dzisiejszej niedzieli do końca czerwca Parafialny Zespół Caritas i Wolontariusze z ZS nr 2 (Ekonomik) uczestniczą w akcji Tornister Pełen Uśmiechu dla najbardziej potrzebujących. Prosimy parafian o zakup tornistra z wyposażeniem i przekazanie go do zakrystii albo biura parafialnego z nazwiskiem darczyńcy.
  3. Ponieważ zbliżają się terminy Komunii św., będą odbywać się próby. Do I Komunii św.: – grupa pierwsza we wtorek (23 kwietnia) g. 16.00;  – grupa druga w środę (24 kwietnia) g. 16.00.                       Do II Komunii św.: piątek (26 kwietnia) g. 16.00.
  4. We wtorek 23 kwietnia obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jego ofiara z życia leży u fundamentów naszej wiary Jezusowi i państwowości. Módlmy w szczególny sposób za Polskę w tych trudnych czasach.
  5. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
  6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na pokrycie wysokich kosztów ogrzewania naszej pięknej fary.
  7. 25 kwietnia przypadają imieniny ks. Jarosława. Jest to wyjątkowy dzień, w którym pragniemy ks. Jarkowi podziękować za pracę duszpasterską w naszej parafii, współpracę oraz otwartość na człowieka. Życzymy równocześnie coraz ściślejszej współpracy z łaską Bożą oraz pogłębiania relacji z Jezusem, które wpływają na owocność pracy kapłańskiej, a także owocuję pokojem i radością w sercu. Niech Jezus Najwyższy i wieczny Kapłan otacza Księdza swoją mocą i chroni przed wszelkim złem. Życzymy dużo radości i satysfakcji z pracy w naszej parafii oraz z pracy z powierzonymi trosce księdza grupami. Szczęść Boże!

Ksiądz Proboszcz