Ogłoszenia duszpasterskie 2. Niedziela W. Postu ( 25.02.24)

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę misyjną Ad gentes i modlimy się za misjonarzy pracujących w odległych krajach. Poświęcają się , ażeby nieść radosną nowinę o Jezusie wszystkim ludziom. Będziemy ich wspierać duchowo i materialnie ofiarami złożonymi do puszek. 
 2. Przypominamy o pięknych nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie żale g. 17.40; Droga krzyżowa dla dzieci g. 16.30, dla dorosłych 17.30. Podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej jak rokrocznie zbieramy ofiary na piękny wystrój Grobu Pańskiego.
 3. W naszej farze będzie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca ( piątek) o g.11.00. Przewodniczyć jej będzie Ks. Bp Szymon Stułkowski. Potem przemieścimy się pod pomnik Żołnierzy Wyklętych przy dawnym dworcu PKP.  Pomnik powstał dzięki Towarzystwu Patriotyczno-Historycznemu Pamięć i Prawda. Zapraszam wszystkich, abyśmy oddali cześć żołnierzom poległym za wolność i zachowanie w naszej Ojczyźnie wartości chrześcijańskich.
 4. Jutro o g. 18.00 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny zamówiona przez Legion Maryi.
 5. Jutro o g. 18.00 będzie Msza odprawiona przez Ks. Bpa Romana Marcinkowskiego w kościele klasztornym z okazji peregrynacji w naszej diecezji relikwii bł. Rodziny Ulmów. Zapraszamy na tę piękną uroczystość.
 6. 1 marca o g. 15.30 w SP 3 będzie odbiór alb dla dzieci komunijnych, które były zamówione 1 grudnia 2023.
 7. Wielkopostne rekolekcje parafialne przeżywać będziemy w dniach 16-19 marca. Medytacje wygłosi ks. Jacek Gorzelany, saletyn.
 8. W konkursie biblijnym  pt. Początki Kościoła- Dzieje Apostolskie w naszej parafii: 1 miejsce zdobył Łukasz Rudyk, II miejsce Marcelina Mosakowska, III miejsce Mateusz Rudyk.  Gratulujemy. Dziękuję p. Zofii Hołubickiej za przygotowanie dzieci w ramach posługi parafialnej. Bóg zapłać!
 9. Dzisiaj świadectwo  głosiła  p. Marta Przybyło z archidiecezji poznańskiej. Dziękujemy za podzielenie się z nami doświadczeniem wiary. Rozprowadza ciekawe książki. Zachęcam do ich nabywania.
 10. Są baranki na stół wielkanocny w cenie 8 zł. Niech będą naszą wielkopostną jałmużną i dzieleniem się sercem z najbiedniejszymi rodzinami.
 11. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
 12. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca św. Faustyny za ofiarę na dekorację Grobu Pańskiego. Otwórzmy nasze serca na łaskę Jezusa , która wspomaga nas w naszej codzienności i uczy miłować najbliższych i spotkanych ludzi. Dawajmy świadectwo o Jezusie ,który kocha każdego człowieka.

                   Ksiądz Proboszcz