Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 25 , 34 – 40)
Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata. Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie».
Wówczas zapytają sprawiedliwi: «Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie? »
A Król im odpowie: «Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.

Co dziś uczyniłem dla tych moich najmniejszych?. Ile jest takich sytuacji w ciągu dnia gdy mijam znajomych i nieznajomych potrzebujących mojego wsparcia?. Pan Mój i Zbawca przechodzi obok, jest tam gdzie moje zainteresowania, moje troski, moje radości. Cokolwiek uczyniliście z tych moich braci najmniejszych mnieście uczynili. Ile mojego serca jest w Bogu, a ile mojego serca zupełnie gdzieindziej. Przychodzimy do Ciebie Jezu, aby dotykać tego co ważne, tego co stanowi o nas samych. Przychodzimy do Ciebie Jezu, aby być twoimi dłońmi, twoimi stopami, aby być twoimi. Ile jest w nas miłości do bliźnich, a ile miłości własnej?. Ile jest w nas żalu, a ile prawdziwego zauroczenia. Wszystko co czynię niech będzie dla mnie wyzwaniem do stawiania coraz wyżej własnych aspiracji.

Dariusz Kaźmierczak