Ogłoszenia duszpasterskie. Niedziela chrztu Pańskiego (7.01.24)

 

  1. Dzisiaj wspominamy chrzest Jezusa w Jordanie. Dziękujemy Bogu za dar chrztu, rodzicom – za wychowanie w wierze. Kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy w liturgii tzw. okres zwykły. Jednak w Polsce, zgodnie z naszą tradycją, śpiewamy piękne kolędy do 2 lutego.
  2. Wieczór uwielbienia i radości będzie za tydzień, jak zwykle w 2. niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy do wspólnego i spontanicznego wielbienia Jezusa i zanoszenia z ufnością do Niego naszych próśb pod animacją członków grupy Odnowy w Duchu Św.
  3. W naszej farze będzie piękne kolędowanie w ramach Mazowieckiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej 21 stycznia tj. w niedzielę za 2 tygodnie o g. 11.00 i 12.30. Kolędy i pastorałki wykonają znani artyści scen polskich. Uczestniczy otrzymają darmowo śpiewniki dla wspólnego kolędowania. Zapraszamy.
  4. W tym miesiącu nie będzie spotkania dla dzieci przygotowujących się do Komunii św. i kandydatów do bierzmowania. Termin ogłosimy w późniejszym czasie.
  5. Kolędnicy Misyjni, dzieci ze SP 3 pod opieką s. Augustyny będą odwiedzać następujące ulice: – w najbliższy piątek od g. 16.00 ul. Hallera, Nałkowskiej, Skłodowskiej-Curie i Herberta; – w najbliższą sobotę od g. 11.00 ul. Narutowicza, Okulickiego i Wspólna. Ofiary zostaną przeznaczone dla sióstr pasjonistek pracujących w Afryce.
  6. Cieszymy się z odwiedzin kolędowych w Waszych domach i mieszkaniach. Dziękujemy za miłą rozmowę, wspólną modlitwę i poczęstunki.
  7. Dziękujemy za liczne i piękne uczestnictwo w Orszaku Trzech Króli. Dziękuję za śpiew kolęd młodemu zespołowi i scholi pod przewodnictwem p. Doroty Nawrockiej, p. Adamowi Lipińskiemu za samochód i jego ustrojenie, p. Aldonie Tłusty za przygotowanie scenki biblijnej, p. Józefowi Długokęckiemu za ofiarowanie wysokiej jakości materiału i uszycie pięknego stroju dla króla, p. Dorocie ze szwalni i Hannie Dądalskiej za zaprojektowanie i wykonanie, Wiolecie Boguckiej za berło, ks. wikariuszom, ministrantom, Rycerzom Zakonu Jana Pawła II, chórowi, kościelnemu p. Piotrowi, p. Justynie Olaszewskiej (naszej fotoreporterce). Dziękuję policji Straży miejskiej za zabezpieczenie trasy przemarszu.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego, ciekawego nru GN.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te składane indywidualnie, dziś szczególnie p. Waldemarowi Keków. W przyszłą niedzielę ofiary zostaną przeznaczone na pokrycie wysokich kosztów ogrzewany naszej pięknej fary. Podziękujmy Jezusowi za łaskę chrztu św., dzięki któremu staliśmy się dziećmi Bożymi. Otrzymaliśmy Jego miłość, moc i pokój, ażeby przezwyciężać smutek i dzielić się radością z innymi.

                                Ksiądz Proboszcz