1. Od dzisiejszej niedzieli obchodzimy po raz 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło tegorocznego tygodnia brzmi: ” Z Kościołem na misyjnych drogach”. Modlimy się o bezpieczeństwo kierowców na drogach i szczęśliwe powroty. Święcić będziemy w niedzielę 30 lipca samochody i zbierać ofiary do puszek 1 gr za kilometr dla misjonarzy. Wspierać będziemy w ten sposób misjonarzy polskich, którzy w trudzie i poświęceniu głoszą Jezusa w krajach misyjnych i promują naszą Ojczyznę. W zeszłym roku otrzymaliśmy piękne podziękowania za ofiary.
  2. Dzisiaj obchodzimy 3. Dzień Dziadków i Osób Starszych, który wprowadził papież Franciszek w 2021r. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dziadkach, babciach i osobach starszych, które dzielą się mądrością i wiarą.
  3. Zachęcamy do nabywania interesującego nr. Gościa Niedzielnego.
  4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Niech Jezus wspiera nasze wysiłki i nasz wypoczynek. Dziękujemy za Jego miłość i opiekę nad nami, naszymi rodzinami i najbliższymi. Uciekajmy się do Niego, gdy przychodzi czas próby i zmagania. Niech Bóg nam błogosławi.
  5. Kontynuujemy Akcję „Zdobywamy Jeruzalem”. Osoby chętne mogą zabrać obrazki z modlitwą
  6. Trwają zapisy na Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę u ks. Przewodnika grupy zielonej ks. Adama Kowalskiego. Również zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na pielgrzymkę duchową
  7. „ 24 h Męki Pańskiej w Sierpcu”
    28.07.2023r. rozpoczniemy czuwanie Mszą Świętą na Placu Koronacyjnym do 29.07.2023r. zakończymy Mszą Świętą o godz. 17.00 . zachęcamy do Adoracji . Zabierzmy ze sobą karimatę, namiot itp.

Ksiądz Adam