Ogłoszenia duszpasterskie. Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2023)

 

  1. Jutro jest drugi dzień Świąt. Porządek niedzielny Mszy św.: g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Nie ma Mszy św. o g. 16.00.
  2. Kolęda rozpocznie się 27 grudnia. W związku z tym nie będzie Mszy św. o g. 18.00. Podczas całej kolędy są Msze św. o g. 7.00 w kościele Ducha Św. i o g. 9.00 w farze. Plan kolędy.
  3. W niedzielę 31 wypada uroczystość Świętej Rodziny. Na Mszę św. o g. 12.30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które świętowały w tym roku srebrny i złoty jubileusz, a także te, które miały okrągłe rocznice. Będziemy modlić się za nich o miłość, pokój i radość w rodzinach. Zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie.
  4. Będzie sierpecki Orszak Trzech Króli 6 stycznia po Mszy św. o g. 12.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich, ażeby przyozdobić się kolorowymi elementami czerwonymi.
  5. Serdecznie dziękujemy dyrektorowi p. Janowi Rzeszotarskiemu i pracownikom Skansenu za przygotowanie betlejemskiej szopy i piękną choinkę; p. Markowi Jagodzińskiemu z Bledzewa za piękne choinki. Dziękujemy zespołowi FanFary za program kolędowy przed Pasterką. Dziękuję ks. Jarosławowi odpowiedzialnemu za przystrojenie naszej fary: wianki na ławki i żyrandole, p. Wiolecie Boguckiej za kierowanie pracami w jej pracowni ceramiczno-artystycznej, Teresie i Markowi Boguckim, Bożenie Włodarskiej, Aldonie Tłusty, Agnieszce Langos, Zbigniewowi Kopczyńskiemu, Robertowi Okonkowskiemu (za podarowanie choinek na ołtarze i pomoc w dekoracji, Piotrowi Błażejewskiemu i Dariuszowi Kaźmierczakowi, p. Sławomirowi Zasadowskiemu za gałązki świerkowe, p. Zofii Hołubickiej i Krystynie Antoszek za ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Podziękowania kierujemy do służby liturgicznej za asystę na Pasterce i naszego chóru parafialnego. Dziękujemy członkom Redakcji Mediów Parafialnych, w szczególności p. Justynie Olaszewskiej za przekazywanie wydarzeń parafialnych przez komunikatory medialne i pomoc w strojeniu fary.
  6. Życzenia ks. bpa Szymona Stułkowskiego..
  7. Zachęcam do nabywania świątecznego numeru GN w cenie 15 zł.
  8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary kochanym parafianom i naszym drogim gościom. Życzymy pięknego świętowania i rodzinnych radości. Niech wszystkim Mała Dziecina błogosławi, zsyłając obfite łaski.