1. 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. U nas Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. W parafii św. Benedykta jest odpust. Uroczysta Msza św. o g. 12.00.
  2. 15 sierpnia obchodzimy wspomnienie tzw. cudu nad Wisłą, kiedy to 15 sierpnia 1920 r. zaczął się przełomowy moment zwycięstwa polskiej armii nad liczniejszą armią bolszewicką, czyli nad Związkiem Republik Radzieckich (dzisiejszej Rosji), która chciała zająć Polskę i ponieść rewolucję bolszewicką na Zachód. Sowieci dotarli już do Warszawy. Tę demoniczną ideologię zatrzymała Polska na kilkadziesiąt lat. Polacy wiedzą, że zawdzięczają ówczesne zwycięstwo Maryi, Królowej Polski. Dziękujmy Maryi, naszej Matce za obronę, prosząc o ochroną przed dzisiejszymi fałszywymi ideologiami i wynaturzeniami.
  3. Spotkanie katechetów odbędzie się 30 sierpnia o g. 19.00.
  4. Wpłaciliśmy na pomoc misjonarzom z akcji św. Krzysztofa i poświęcenia samochodów, czyli na MIVA 1592 zł. Dziękujemy za Waszą ofiarność.
  5. Organizujemy pielgrzymkę do Meksyku w dniach 26.01-08.02.2024 r. Celem jest nawiedzenie cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe, do której tylko w oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP pielgrzymuje ok. 5 mln wiernych. Zwiedzać będziemy także inne miejsca kultu, np. świątynię z ołtarzem czaszek i zabytki kultury meksykańskiej: piramidy, pałac tysiąca kolumn, miejsca sakralne i zabytkowe starożytnego ludu Majów, przejazd łodziami po kanionie z możliwością spotkania krokodyli, największy dziedziniec klasztorny w żółtym mieście Izmal, gdzie papież Jan Paweł II miał spotkanie z Indianami. Będzie także odpoczynek na plażach. Koszt: 6640 PLN + 1640 USD. Program jest na stronie internetowej fara-sierpc.pl i dostępny w formie papierowej w zakrystii. Przyjmujemy zapisy w zakrystii.
  6. Przy przychodni Med-Lux działa grupa Al-Anon Wdzięczność, gromadząca osoby, które mają w rodzinie kogoś z problemem alkoholowym. Zapraszamy na spotkania o g. 18.00. Ulotki znajdują się przy wejściu do fary.
  7. Parafia w Gójsku organizuje 10 września wyjazd na beatyfikację rodziny Ulmów do Markowej na podkarpaciu. Wyjazd 9 września ok. g 20.00 ze stacji Orlen obok restauracji McDonalds w Sierpcu. Zapisy do końca sierpnia w zakrystii. Koszt wynosi 200 zł. Płacimy przy zapisie. Kontakt z organizatorem pod nr. tel. 691 497 873. Zapraszamy.
  8. 15 sierpnia zbierać będziemy do puszek na pomoc ofiarom dotkniętym kataklizmem powodzi w Słowenii.
  9. Ogłoszenie wójta.
  10. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
  11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Jezus zaprasza nas do głębszej ufności. Zabierzmy w nasze serca wiarę, która przekonuje nas, że Jezus jest z nami i wspiera nam oraz błogosławi naszym dobrym wysiłkom.

Ksiądz Proboszcz