1. Dzisiaj wyrusza 42. Piesza Płocka Pielgrzymka na Jasną Górę. Od dzisiaj rozpoczynamy nasze wieczorne spotkania po Mszy św. wieczorowej o g. 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy i śpiewu.
  2. W środę odbył się pogrzeb mojego taty, Włodzimierza. Dziękuję za obecność podczas uroczystości pogrzebowych przedstawicielom władzy samorządowej: burmistrzowi naszego miasta p. Jarosławowi Perzyńskiemu z radnym miejskim p. Piotrem Rzeszotarskim i współpracownikami, staroście powiatu sierpeckiego p. Andrzejowi Cześnikowi z wicestarostą p. Sławomirem Olejniczakiem i współpracownikami, dyrektorowi Muzeum Wsi Mazowieckiej p. Janowi Rzeszotarskiemu z pracownikami, delegacjom z jednostek samorządowych, instytucji edukacyjnych i stowarzyszeń. Dziękuję przedstawicielom grup parafialnych: Parafialnemu Kołu Caritas, Rycerzom Zakonu Jana Pawła II, członkom grupy Odnowy w Duchu Świętym, chórowi z organistą p. Kazimierzem, kościelnemu p. Piotrowi, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Kołom Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Kołu Radia Maryja, parafianom z sierpeckiej fary oraz innym sierpczanom za udział w tej uroczystości.
  3. Organizujemy pielgrzymkę do Meksyku w dniach 26.01-08.02. 2024 r. Celem jest nawiedzenie cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe, do której tylko w oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP pielgrzymuje ok. 5 mln wiernych. Zwiedzać będziemy także inne miejsca kultu, np. świątynię z ołtarzem czaszek i zabytki kultury meksykańskiej: piramidy, pałac tysiąca kolumn, miejsca sakralne i zabytkowe starożytnego ludu Majów, przejazd łodziami po kanionie z możliwością spotkania krokodyli, największy dziedziniec klasztorny w żółtym mieście Izmal, gdzie papież Jan Paweł II miał spotkanie z Indianami. Będzie także odpoczynek na plażach. Koszt: 6640 PLN + 1640 USD. Program jest na stronie internetowej fara-sierpc.pl i dostępny w formie papierowej w zakrystii. Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy zapisy w zakrystii.
  4. Od wtorku jest w naszej parafii na zastępstwie neoprezbiter, ks. Radosław Pilśnik. Gościmy również misjonarza z Peru ks. Marka Brulińskiego, który pracuje ponad 30 lat w tym południowoamerykańskim kraju. Cieszymy się z obecności księży.
  5. Zachęcam do nabywania nowego nr.
  6. Dziękuję za dzisiejsze ofiary. Niech Jezus napełnia nasze serca prawdą i miłością, abyśmy mogli nieść ewangelię miłości, sprawiedliwości i prawdy do naszych rodzin i spotkanych ludzi.

Ksiądz Proboszcz