1. W tym tygodniu przypada pierwszy: – piątek: spowiedź i wystawienie NS od g. 17.00; – sobota: nabożeństwo maryjne o g. 8.30.
  2. I Komunia św. odbędzie się 18 maja, a uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych tzw. II Komunia św. 25 maja. Data bierzmowania zależy od terminarza biskupa (chcielibyśmy w maju). Przygotowania do: – I Komunii św. będą w trzecią niedzielę miesiąca o g. 12.30; – uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, tzw. II Komunia św. w drugą niedzielę miesiąca o g. 11.00;  – do sakramentu bierzmowania w trzecią niedzielę miesiąca o g. 18.00.
  3. Tradycyjnie odbędzie się piesza pielgrzymka do Skępego 7 września po Mszy św. o g. 7.00, a rowerowa – 8 września. Już prosimy p. Nagiewiczów o towarzyszenie samochodem, a p. prowadzących firmę Marter o wodę mineralną.
  4. Organizujemy pielgrzymkę do Meksyku w dniach 26.01-08.02.2024 r. Celem jest nawiedzenie cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe, do której tylko w oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP pielgrzymuje ok. 5 mln wiernych. Zwiedzać będziemy także inne miejsca kultu, np. świątynię z ołtarzem czaszek i zabytki kultury meksykańskiej: piramidy, pałac tysiąca kolumn, miejsca sakralne i zabytkowe starożytnego ludu Majów, przejazd łodziami po kanionie z możliwością spotkania krokodyli, największy dziedziniec klasztorny w żółtym mieście Izmal, gdzie papież Jan Paweł II miał spotkanie z Indianami. Będzie także odpoczynek na plażach. Koszt: 6640 PLN + 1640 USD. Program jest na stronie internetowej fara-sierpc.pl i dostępny w formie papierowej w zakrystii. Przyjmujemy zapisy w zakrystii.
  5. 2 i 3 września w parafii szkolnej będą uroczystości ku czci żołnierzy wyklętych i odsłonięcie tablicy. Główna Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Szymona Stułkowskiego o g. 12.00. Zapraszamy.
  6. Zachęcamy do nabywania nowego, interesującego nru GN.
  7. Od 23 sierpnia rozpoczął pracę duszpasterską w naszej parafii ks. Krystian Bartnicki. Jest uśmiechnięty i życzliwy. Będzie opiekował się grupami po ks. Adamie. Proszę, ażeby liderzy tych grup skontaktowali się z ks. Krystianem. Witamy Księdza w naszej parafii i życzymy radości, wdzięczności ze strony naszych parafian oraz owocnego karmienia wiernych nauką Jezusa i sakramentami. Niech duch kapłański coraz piękniej rozwija się w Księdzu na wzór jedynego Kapłana, Jezusa Chrystusa.
  8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i ofiary indywidualne. W ostatnim czasie zostało gruntownie odnowione mieszkanie dla ks. Krystiana: zagipsowane ubytki, nowe malowanie, wymiana starych mebli. Czeka nas jeszcze konieczność wymiany podkładu, kleju i płytek w głównym wejściu domu duszpasterzy. Te liczą sobie prawdopodobnie kilkadziesiąt lat i odpadają. Nie można ich naprawić.

Ksiądz Proboszcz