1. Dzisiaj odbywa się w miejscowości Markowa beatyfikacja rodziny Ulmów: rodziców i ich siedmiorga dzieci zamordowanych przez Niemców za ukrywanie Żydów. Dziękujemy rodzinie za piękne świadectwo wiary i życia.
  2. W najbliższy wtorek o g. 18.45 zapraszamy na spotkanie grupy studyjno-biblijnej do sali spotkań domu parafialnego. Będą to ciekawe rozmowy o Biblii, Księdze życia.
  3. W przyszłą niedzielę spotkanie: – dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30; – kandydatów do bierzmowania o g. 18.00.
  4. 14 września jest święto Podwyższenia Krzyża. Uczcijmy w sposób szczególny Jezusa, który został zamordowany na krzyżu dla naszego zbawienia. 15 września jest wspomnienie NMP Bolesnej.
  5. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w pieszej pielgrzymce do Skępego. Było wszystkich pielgrzymów ponad 230. Dziękuję szczególnie: ks. Krystianowi – przewodnikowi, towarzyszącym księżom, animującym śpiew, porządkowym, niosącym tuby, p. Nagiewiczom za towarzyszenie samochodem, p. Góreckim, prowadzącym firmę Marter za wodę mineralną, p. Dawidowi Jankowskiemu za fotorelację na naszym parafialnym Facebooku.
  6. Dziękujemy uczestnikom rowerowej pielgrzymki do Skępego, szczególnie p. Jarosławowi Krydzińskiemu z żoną za koordynację, kierowcy, p. Józefowi Długokęckiemu za użyczenie samochodu.
  7. Organizujemy pielgrzymkę do Meksyku w dniach 26.01-08.02.2024 r. Celem jest nawiedzenie cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe, do której tylko w oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP pielgrzymuje ok. 5 mln wiernych. Zwiedzać będziemy także inne miejsca kultu: świątynię z ołtarzem czaszek, pałac tysiąca kolumn, będzie przejazd łodziami po kanionie z możliwością spotkania krokodyli. Będzie także odpoczynek na plażach. Koszt: 6640 PLN + 1640 USD. Program jest na stronie internetowej fara-sierpc.pl i dostępny w formie papierowej w zakrystii. Przyjmujemy zapisy w zakrystii. 8 października o g. 19.00 będzie spotkanie pielgrzymów z biurem AnDa w naszym domu parafialnym.
  8. Wydział duszpasterski organizuje w dn. 4-5 października br. kurs pastoralny dla fotografów i kamerzystów. Szczegóły u koordynatora mediów parafialnych p. Dawida Jankowskiego.
  9. Polecamy film Tętno, które pięknie opowiada o pięknie życia i jego przyjęciu, podaje argumenty naukowe zarówno biologii molekularnej, jak i współczesnej genetyki za ochroną życia jako podstawowej wartości oraz świadectwa młodych małżeństw o ich miłości do życia. I drugi film Bagno opowiadający o pedofilii wśród świata artystycznego, która, niestety, jest ukrywana i otaczona zmową milczenia. Film ukazuje znanego kompozytora i piosenkarza, który na pewno wykorzystał kilkanaścioro dzieci, a istnieją uzasadnione przypuszczenia, że nawet kilkaset dzieci. Tego tematu nie chcą podjąć największe stacje telewizyjne, dzienniki, które ukazują pedofilię ludzi Kościoła, i słusznie. Tym razem nie chcą upublicznić filmu dokumentalnego. Gdyby to była pedofilia w Kościele, to chętnie by to zrobili. Jest to niestety hipokryzja mediów, które mówią, że walczą o dobro ofiar.
  10. Zachęcam do nabywania nowego nru GN. Jest także intersujący Biuletyn MIVA, organizacji misyjnej, z ciekawymi informacjami i wywiadem z ks. misjonarzem, pracującym w Afryce wśród ludu Masajów w Tanzanii. Pisma misyjne: Świat misyjny a w nim komiksy z przyrodą i wiersz: „Gdy na australijskich znaczkach / pojawiła się kolczatka, / rozgorzały o to waśnie / Bo dlaczego ona właśnie. / Przecież fauna tego kraju / jest w ogromnym urodzaju!/ Choćby dziobak, cud natury, / albo śliczne kukabury” (całość wiersza w czasopiśmie) i Misje dzisiaj a tu piękny tekst o Helence Kmiecik, zwykłej, pięknej dziewczynie, która oddała życie Jezusowi i ludziom w Boliwii w Ameryce Południowej. L’Osservatore Romano, w którym są piękne słowa papież Franciszka do każdego z nas. Możemy je zabrać za dobrowolną ofiarą.
  11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te indywidualne, dzisiaj szczególnie rodzinie z Piastowa. Jezus jest blisko każdego z nas, ponieważ zna nasze serca, a w nich radości i smutki, zmagania i zwycięstwa. Powierzmy mu siebie i nasze rodziny. Niech błogosławi nam dzisiaj i na każdy dzień.

Ksiądz Proboszcz