Ogłoszenia duszpasterskie. 28. Niedziela zwykła (15.10.23)

 1. Dzisiaj jest Dzień Papieski, w którym wspominamy największego Polaka, papieża Jana Pawła II, który w ogromnej mierze przyczynił się do odzyskania przez Polskę wolności. Ofiarami po Mszy św. wspierać będziemy Dzieło Nowego Tysiąclecia dla młodzieży biednej a uzdolnionej, która może studiować dzięki tej pomocy. Dziękujemy za piękną dekorację papieską i przygotowanie wymownej prezentacji przed Mszami św. ks. Jarosławowi i ks. Krystianowi.
 2. Przypominamy o pięknym nabożeństwie różańcowym dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16.30, dla dorosłych każdego dnia o g. 17.30. Zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę w naszej farze jest Msza św. w kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki o g. 12.30. Tę Mszę św. każdego roku zamawia Oddział Sierpecki NSZZ Solidarność.
 4. Spotkanie Koła Radia odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 18.00.
 5. Liczenie wiernych uczęszczających na Mszę św. odbędzie się w przyszłą niedzielę. Oby w naszej parafii było jak najwięcej wiernych
 6. Będziemy mieli w naszej parafii Marsz Świętych i podsumowanie frekwencji na różańcu św. dla dzieci 25 października. Prosimy przygotowywać już stroje.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o wcześniejsze sprzątnięcie grobów i wyrzucanie śmieci do śmietników, a nie na skarpę czy za płot. Miejmy wrażliwość na innych i nie róbmy tak, że z jednej strony robimy dobro, a z drugiej przeklinają nas ludzie za wyrzucane śmieci, bo z lenistwa nie chce się nam zrobić paru kroków więcej do śmietników. Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym po procesji o g. 11.30, a na cmentarzu komunalnym o g. 9.45.
 8. Dzisiaj jest spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30 oraz kandydatów do bierzmowania o g. 18.00.
 9. Po Mszy św. ks. Krystian z ministrantami będzie sprzedawał ciasto w cenie 10 zł za porcję. Ofiary przeznaczone będą na potrzeby ministrantów.
 10. Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu zaprasza seniorów miasta i powiatu sierpeckiego na debatę dotyczącą bezpieczeństwa seniorów 24 października o g. 11.00 w CeKiSz-u.
 11. Przyjmujemy zapisy na piękną, wspólnotową modlitwę za naszych kochanych zmarłych, zwaną wypominkami. Zachęcam do nabywania nowego, interesującego nru GN.
 12. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te składane indywidualnie, dzisiaj w sposób p. Annie Siekluckiej z ul. Jana Pawła II. Dziękujemy pp. Tomczuk za wotum w postaci pozłacanego serca do kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.
 13. Nasza chorągiew Zakonu Rycerzy Jana Pawła II została wyróżniona przez generała jako chorągiew roku za swoją działalność. Gratulujemy!
 14. Wczoraj było spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas w Ciechanowie z bp. Szymonem Stułkowskim, dyr. Caritas Polska i dyr. Caritas Diecezji Płockiej. Z naszej parafii uczestniczyła w spotkaniu p. Hanna Wiktor koordynator naszego zespołu wraz z p. Krzysztofem Żółtańskim i Krzysztofem Gajewskim.
 15. Wczoraj 14 października był Dzień Edukacji Narodowej. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom za trud przekazywania wiedzy i wychowanie, a także pracownikom administracji i wszystkim zatrudnionym za stwarzanie dobrych warunków do nauki. Życzymy równocześnie światła Ducha Świętego w przekazywaniu wiedzy, wytrwałości i cierpliwości w kształtowaniu serc i umysłów dzieci oraz radości i satysfakcji z ciężkiej pracy. Wiedzcie, że wielu uczniów nosi w swoich sercach wdzięczność dla Was. Niech Bóg wynagrodzi Wasz trud i zmagania.

 ksiądz Proboszcz