Ogłoszenia duszpasterskie. 30. Niedziela zwykła (29.10.23)

  1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o wcześniejsze sprzątnięcie grobów i wyrzucanie śmieci do śmietników, a nie na skarpę czy za płot. Miejmy wrażliwość na inne groby i miejsca oraz wyrzucajmy śmieci do pojemników. Uroczystości na naszym cmentarzu rozpoczną się o g. 11.30, a na cmentarzu komunalnym o g. 9.45. W Dzień Zaduszny, 2 listopada na cmentarzu parafialnym różaniec i Msza św. będą o g. 16.00. Na naszym cmentarzu parafialnym będziemy przyjmować wypominki jednorazowe i roczne zarówno 1 listopada przed g. 11.30, jak i 2 listopada przed g. 16.00. Przez osiem dni można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, będąc w stanie łaski uświęcającej, przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę w ich intencji. Msze św. 2 listopada będą celebrowane tylko w farze o g. 7.00, 8.00, 9.30 (z procesją wokół kościoła) i 18.00.
  2. W najbliższym tygodniu jest pierwszy: – czwartek wystawienie NS o g. 17.30 i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne; – piątek, spowiedź od g. 16.30 i wystawienie NS;  – sobota, nabożeństwo maryjne o g. 8.30.
  3. Spotkanie KŻR odbędzie się w najbliższą sobotę w farze o g. 17.00.
  4. Nowymi wypominkami będziemy modlić się od niedzieli, 12 listopada. Nie zapominajmy o pamięci modlitewnej tych, którzy nas kochali i za nas poświęcili życie i pracę.
  5. W przyszłą niedzielę ks. Proboszcz obchodzi swoje imieniny. Prosi o modlitwę.
  6. W środę odbył się Marsz Świętych (dzieci pięknie przebrały się za świętych) oraz podsumowanie frekwencji na nabożeństwie różańcowym dla dzieci. Prawie 25. dzieci było każdego dnia, bez dwóch obecności było ok. 10. dzieci i kilkanaścioro poniżej 3. Były losowania na pierwsze miejsca, drugie i trzecie. Na sali z dorosłymi było nas ok. 100 osób. Na upominki, a były to statuetka Matki Boskiej Fatimskiej, smukłe statuetki aniołów, piękne różańce, krzyż i obraz św. Benedykta, duże i małe czekolady, batoniki, napoje (koszt wyniósł ponad 2 tys. zł). Rozdaliśmy ok. setki czekolad dużych, małych, słodkich grzechotek, batoników. Każde dziecko coś otrzymało. Dziękuję babciom, rodzicom za bycie z dziećmi. Podziękowania kieruję do mam: Moniki, Anny, Marleny, Magdy, Ani, Katarzyny za upieczenie smacznych ciast. Dziękuję wikariuszom, a szczególnie ks. Jarosławowi za przygotowanie zabawy integracyjnej na sali w szkole i katechetkom. Wyrazy podziękowania składam szczególnie dyrekcji z p. dyrektor Dorotą Osowską ze SP nr 3 za udostępnienie sali sportowej. Radosną fotorelację można zobaczyć na naszym parafialnym Facebooku, za którą dziękuję p. Justynie Olaszewskiej.
  7. Gratuluję katechetkom i dzieciom z naszej parafii, które wzięły udział w I Dekanalnym Konkursie o św. Janie Pawle II. W kategorii wiekowej kl. I-IV miejsce I zajęła Edyta Tomaszewska, a II Róża Wiśniewska ze SP w Bledzewie uczennice p. Katarzyny Kuczborskiej. W kategorii wiekowej kl. V-VI miejsce II zajął Krystian Watkowski z kl. VI B ze SP nr 3, uczeń s. Augustyny, III miejsce Anna Żendarska ze SP nr 3, uczennica p. Aldony Tłusty. W kategorii wiekowej kl. VII-VIII miejsce I zdobyła Sylwia Szmyt z kl. VIII SP w Bledzewie, uczennica p. Katarzyny Kuczborskiej. Gratuluję osiągnięć dzieciom i młodzieży, a katechetkom dziękuję za wysiłek i skuteczne metody.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te indywidualne, dzisiaj w sposób szczególny pp. Renacie i Andrzejowi Konieczkowskim, pp. Dominice i Dawidowi Jankowskim (młodemu małżeństwu z Piastowa), pp. Skierskim z ul. Jana Pawła II. Niech nasze serca będą świątyniami Jezusa, który nas wypełni miłością, pokojem, radością i mocą.

Ksiądz Proboszcz