Drodzy bracia i siostry!
Już w najbliższą sobotę i niedzielę 7 i 8 września wyruszy jak co roku Piesza Pielgrzymka z Sierpeckiej Fary do Sanktuarium Matki Boskiej w Skępem. W tym roku wyruszymy już po raz 399. Będzie to szczególny czas modlitwy i głębszego spojrzenia na nasze życie. Będziemy mogli dzięki tej modlitwie oraz wspólnej wędrówce umocnić naszą wiarę, pojednać się z Bogiem oraz jeszcze lepiej zrozumieć sens naszego życia.
Pielgrzymka to wyjątkowy czas modlitwy i skupienia oraz jedności z Bogiem. Pamiętajmy, że, jak mówił w swoim świadectwie Dariusz Kaźmierczak, pielgrzymka i modlitwa uzdrawiają nasze serca i relacje. Pielgrzymka uzdrawia zatem nie tylko duszę, ale również ciało. Wystarczy wszystkie sprawy powierzyć kochającej nas Matce Bożej, która podczas tej wędrówki będzie ciągle przy nas.
Tegoroczna pielgrzymka odbywać się będzie w weekend, dlatego na pielgrzymi szlak zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przeżyć owocnie pierwszy weekend września i wraz z Bożą pomocą wkroczyć w kolejny miesiąc.
W dniu 8 września wyruszy również spod naszej sierpeckiej fary pielgrzymka rowerowa, na którą zapraszamy wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą wyruszyć na pielgrzymkę pieszą.
Niech czas spędzony na pielgrzymim szlaku umocni nas, a Matka Boża raczy wysłuchać prośby swoich pątników.

Z Bożym pozdrowieniem
Ks. Proboszcz

Kategorie: Pielgrzymki