Ogłoszenia duszpasterskie. 1. Niedziela adwentu (3.12.23)

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy liturgiczny okres adwentu, czyli czasu przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. Podejmijmy jakieś wyzwanie duchowe, abyśmy mogli cieszyć się na Boże Narodzenie darem złożonym Bogu Wcielonemu.
 2. Msze roratnie dla dzieci będą w farze o g. 18.00 w poniedziałek, środę i piątek. W kościele Ducha Św. będą także Msze roratnie.
 3. W piątek jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w każdy dzień 7.00, 9.00 i 18.00. Nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, tzn. możemy spożywać potrawy mięsne. Będzie Godzina święta od g. 12.00-13.00 w farze. Zapraszamy na ten czas szczególnych darów i łask wypraszanych przez Maryję.
 4. Wieczór uwielbienia będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy do spontanicznej modlitwy uwielbienia i dziękczynienia.
 5. W przyszłą niedzielę o g. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, tzw. II Komunii św.
 6. Spotkanie grupy studyjno-biblijnej odbędzie się 12 grudnia we wtorek o g. 18.45 w sali spotkań w domu parafialnym. Zapraszamy do poznawania Pisma Św., Księgi życia.
 7. W adwencie w akcji Pan Bóg dzieli się niebem, my podzielmy się chlebem w naszej farze zbierać będziemy nieprzeterminowane produkty żywnościowe i opakowania dla najbardziej potrzebujących rodzin.
 8. Nasze rekolekcje parafialne przeżywać będziemy w dniach 17-19 grudnia. Poprowadzi je ks. Łukasz Nowak, dyrektor domu seniora Leonianum w Sikorzu. Plan będzie umieszczony w Internecie. Można zabrać kartkę z programem z ołtarza bocznego.
 9. Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych. Jest to dar dla dzieci potrzebujących. Duża świeca w cenie 15 zł, a mała w cenie 10 zł.
 10. Po Mszy św. Legion Maryi rozdawać będzie Cudowny Medalik z Maryją Niepokalaną.
 11. 10 grudnia w kościele szkolnym o g. 16.00 odbędą się XIX Adwentowe Strażackie Zamyślenia. Zapraszamy na to ciekawe spotkanie szczególnie strażaków.
 12. Jest nowy ciekawy nr GN. Są w naszej skrzynce prasowej czasopisma i misyjne i z dziedziny medycznej in vitro. Można wziąć je za dobrowolną ofiarą.
 13. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te ofiary indywidualne, dzisiaj szczególnie pp. Bukowskim z ul. Narutowicza. Zaczęliśmy ogrzewać naszą piękną farę. To generuje wysokie koszty, ponieważ wiemy o dużej cenie energii elektrycznej, ale chcemy modlić się w dobrych warunkach.
 14. Ks. Krystian jutro przeżywa swoje imieniny, czyli dzień patronalny. Dziękujemy mu za posługę duszpasterską w naszej parafii i za opiekę nad powierzonymi mu grupami parafialnymi. Życzymy obfitych łask dla rozwoju duchowego, ażeby Księdza serce było kształtowane na wzór Serca Jezusowego, kapłaństwo stawało się radością i pasją, a współpraca z wiernymi przynosiła dużo pokoju serca i satysfakcji. Niech najwyższy i jedyny Kapłan Jezus Chrystus otacza Księdza swoją opieką, czułą miłością i niezachwianą nadzieją.

                                                   Ksiądz Proboszcz