Ogłoszenia duszpasterskie. 3. Niedziela Wielkanocna (14.04.24)

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny (14-20 kwietnia), którego tematem przewodnim jest: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Zachęcamy do sięgnięcia do egzemplarz Biblii i poczytać fragmenty żywego słowa Bożego.
  2. Obchodzimy dzisiaj święto woluntariuszy pod hasłem Święto dobra. Chcemy świadczyć dobro drugiemu człowiekowi. Od wielu lat wolontariusze z Zespołu Szkół nr 2 (Ekonomik) z opiekunką p. Bogusławą Krajewską oraz Parafialny Zespół Caritas z koordynatorką p. Hanną Wiktor pomagają najbiedniejszym rodzinom, osobom starszym, samotnym i dzieciom naszej parafii. Podejmowane przez nas akcje znajdują oddźwięk i są zamieszczane na internetowej stronie diecezjalnej. Aby potwierdzić piękno czynienia dobra, nasi woluntariusze w dowód miłości bliźniego i wdzięczności ofiarodawcom przekażą serduszka.
  3. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30.
  4. Prosimy, ażeby ktoś z rodziny, zamawiający intencję 8 maja o g. 18.00 za zmarłego Stanisława Okońskiego, zgłosił się do zakrystii.
  5. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
  6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na pokrycie wysokich kosztów ogrzewania naszej pięknej fary.
  7. Proboszcz przeszedł zabieg na tarczycy. Jest obecny w parafii i przechodzi rekonwalescencję. Czuje się dobrze, ale jeszcze nie może w pełni uczestniczyć w życiu duszpasterskim. Dziękuje wszystkim za modlitwę. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże!