Ogłoszenia duszpasterskie. 1. Niedziela w. Postu ( 18.02.24)

  1. Przeżywamy W. Post. Nabożeństwa odbywają się w następujących godzinach: Gorzkie Żale w każdą niedzielę o g. 17.40. Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 16.30, dla dorosłych  o g. 17.30. Podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na zaprojektowanie pięknego grobu Pańskiego. 
  2. Pojawiła się symboliczna dekoracja na kres W. Postu. Dziękujemy za przygotowanie naszej dostojnej fary ks. Krystianowi, kościelnemu p. Piotrowi. Ks. Jarosławowi i osobom wspomagającym dziękujemy za uprasowanie pięknych obrusów i wymianę na ołtarzach. 
  3. Było spotkanie w ostatnim tygodniu z grupą lektorów. Pełnią oni piękną posługę czytania słowa Bożego podczas Mszy św. i nabożeństw. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby spróbować tej pięknej, choć z racji na publiczne wystąpienie niełatwej posługi. Możemy spróbować kilka razy przeczytać, a potem może pozostać w tej ważnej grupie. Zapraszamy także do uczestnictwa w innych pięknych grupach.
  4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach i mieszkaniach naszych parafian. Jesteśmy wdzięczni wszystkim parafianom za miłe przyjęcie, rozmowy i wzajemną modlitwę. Mogliśmy poznać warunki życia, problemy i radości, sukcesy i porażki, wiarę i miłość do Jezusa. Nieraz rozmawialiśmy o trudnych sytuacjach rodzinnych czy chorobowych. Dziękujemy Wam za zaufanie i gościnne przyjęcie. Zostaliśmy przyjęci przez ok. 55-60% naszych parafian. Najtrudniejsza sytuacja frekwencyjna była w najstarszych i nowych blokach, ponieważ są tam pustostany, a także wynajmuje wiele osób mieszkania. Wynajmujący nie zawsze wiążą się  miejscem i parafią. W jednym bloku w klatce na 15 mieszkań przyjęły 2 rodziny, ale w innej zaś z kolei przyjęło 13 rodzin. W jednym z najnowszych bloków na 45 mieszkań zostaliśmy otwarte 9 mieszkań. Najlepiej było w domach jednorodzinnych czy to  mieście, czuto na wioskach. Tu frekwencja wyniosła ok. 80-90%. We wtorek odwiedziliśmy osoby, które z różnych racji nie mogły przyjąć duszpasterza , ażeby wspólnie prosić Boga o błogosławieństwo dla domu i jego mieszkańców. Dziękujemy wszystkim, którzy organizowali podwiezienie księdza czy to na wioskę ( tu dziękujemy sołtysom) , czy do odległych punktów parafii w Sierpcu. Dziękujemy także za ofiary składane  przy okazji tej duszpasterskiej wizyty na kolędę i Kościół.
  5. Zachęcam do nabywania nowego nru GN. W naszej kasecie prasowej są jeszcze 3 numery KNC a w nim piękny wywiad z Adamem Połczyńskim, który jest wicemistrzem Polski w taekwondo zarówno wśród młodzików, jak i wśród seniorów; jest zarazem lektorem i służy przy ołtarzu. Możemy znaleźć piękny opis niepełnosprawnego mistrza paraolimpijskiego w skoku wzwyż Macieja Lepiato.
  6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Ze Środy popielcowej na pomoc Ukrainie przekazaliśmy 856zł.Idźmy za Jezusem i Jemu powierzajmy swoje troski. Trwajmy w naszych postanowieniach oraz dzielmy się miłością i radością z relacji z Jezusem oraz naszymi biskimi. 

         Ksiądz Proboszcz