Ogłoszenia duszpasterskie. 2. Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego (7.04.24)

 

 1. Dzisiaj jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pomódlmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, poświęcając współmałżonków, dzieci, wnuków i bliskich oraz naszą Ojczyznę. Po Komunii św. pomódlmy się w intencjach, które nosi papież Franciszek, wzbudzając zarazem niechęć do każdego grzechu i modlitwę np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo.
 2. W przyszłą sobotę ks. Krystian zaprasza na spotkanie KŻR na g. 17.00 do fary.
 3. Kandydaci do bierzmowania mają być na Mszy św. o g. 18.00 i na spotkaniu.
 4. W przyszłą niedzielę o g. 12.30 spotkanie dzieci przygotowujących do tzw. II Komunii św.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 18.00 odbędzie się piękny wieczór uwielbienia Sierpc uwielbienia. Zapraszamy do spontanicznej, radosnej i śpiewanej modlitwy zanoszonej w mocy Ducha Św. za nas samych, rodzinę i Ojczyznę.
 6. 8 maja bp Roman Marcinkowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży podczas Mszy św. o g. 18.00.
 7. 18 maja grupa Odnowy w Duchu Świętego organizuje wyjazd do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie czuwanie członków grup odnowy, sympatyków i chętnych do wspólnotowej modlitwy.
 8. Krystian organizuje 27 kwietnia pielgrzymkę do Gniezna i Ostrowa Legnickiego. Koszt 300 zł. Zapisy do 14 kwietnia. Informacje są na stronie parafialnej oraz tablicy ogłoszeń.
 9. Dziś są wybory samorządowe. Módlmy się i wspierajmy kandydatów, którzy prezentują wartości katolickie, w tym w szczególności ochronę dzieci poczętych przed ich mordowaniem. Jak prosił i ufał nam przewodniczący Konferencji episkopatu Polski oraz papież Franciszek, aby ziemia polska stała się wolna od zabijania dzieci poczętych, czyli tzw. aborcji i mentalności aborcyjnej na życzenie.
 10. Zachęcamy do nabywania nowego, interesującego nru GN.
 11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, z których połowa przeznaczona jest na działalność katolickiej organizacji Caritas; za ofiary anonimowe, przelewane na konto. Niech Jezus Miłosierny przytuli nas do swego Serca i napełni mocą i miłością. Zaczerpnijmy z Jego Serca radość i pokój i dzielmy się nimi z naszymi najbliższymi i bliźnimi.

Ksiądz Proboszcz