1. 6 stycznia jest Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Uroczystością Trzech Króli. Z racji na pandemię i zakaz zgromadzeń nie będzie orszaku. Porządek Mszy św. w uroczystość Trzech Króli jest następujący: g. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 i o g. 16.00. Tego dnia dokonujemy poświęcenia kredy, kadzidła i wody jako znaków, wskazujących na ludzi wierzących. Dlatego znaczymy drzwi naszych domów. Prosimy o zabranie tych darów i przy okazji złożenie dobrowolnej ofiary. Taca z tego święta przeznaczona jest na cele misyjne.
  2. Ażeby zaakcentować pokłon Trzech Króli, zapraszamy na Mszę św. o g. 11.00, na którą przybędą królowie. Otrzymamy korony i śpiewniki. Po Mszy św. rodzinnie i indywidualnie będziemy mogli pokłonić się Dziecięciu w grocie na wzór mędrców. Będzie wspólne kolędowanie pod przewodnictwem p. organisty o g. 17.45, czyli kwadrans przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Trwa duchowa akcja Zdobywamy Jeruzalem, czyli modlitwa za naszą parafię, nasze rodziny i ustanie pandemii. Jest to codzienna modlitwa dziesiątkiem różańca. Obrazki można zabrać ze sobą, a na nich jest data i tajemnica różańca. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory brali udział w tej pięknej modlitwie.
  4. Rozpoczynają się ferie. Życzymy nauczycielom, wychowawcom, dzieciom wypoczynku oraz bezpieczeństwa i dobrego przeżycia tego pięknego czasu.
  5. Zachęcam do odwiedzania naszej dobrej strony internetowej: https://fara-sierpc.pl Jest dużo ciekawych zamyśleń i medytacji.
  6. GN czeka na swoich wiernych czytelników.
  7. Nasza modlitwa buduje wspólnotę parafialną i rodzinną. Dziękujemy za nią i złożone ofiary. Dziękujemy za ofiary p. Monice Piotrowskiej i rodzinie Konieczkowskich. Niech ta niedziela i cały tydzień będzie naznaczony spotkaniem Jezusa i dobrych ludzi, aby radość i pokój wypełniały nasze serca. Bądźmy królami pokoju, miłości, życzliwości i radości w nadchodzących dniach.

Ksiądz Proboszcz