1. 6 stycznia jest uroczystość Objawienia Pańskiego zwane Uroczystością Trzech Króli. Jezus objawił się jako Wcielony Bóg. Msze św. będą sprawowane w następującym porządku: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 i 16.00. Dokonujemy poświęcenia kredy, kadzidła i wody jako znaków, wskazujących na ludzi wierzących. Dlatego znaczymy drzwi naszych domów wielkimi literami K+M+B. Prosimy o zabranie tych darów i przy okazji złożenie dobrowolnej ofiary. Nie będzie w tym roku miejskiego Orszaku Trzech Króli.
  2. W tym tygodniu jest pierwszy piątek miesiąca: spowiedź jest od g. 16.30, wystawienie o g. 17.30 i Msza św. o g. 18.00 (wyjątkowo ze względu na pierwszy piątek).
  3. W przyszłą niedzielę spotkanie o g. 11.00 dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, czyli II Komunii św. Jest także spotkanie o g. 18.00 dla kandydatów z klas drugich szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  4. Dziękujemy za przyjęcie duszpasterzy podczas wizyty kolędowej i wspólną modlitwę. Cieszymy się, że chociaż przez chwilę możemy się spotkać i prosić Boga o błogosławieństwo dla poszczególnych osób i całych rodzin. Wchodzimy, jeśli ktoś nas przyjmie, nie witamy się i zachowujemy dystans. Gdyby komuś było trudno przyjąć księdza z racji różnych okoliczności, to rozumiemy taki stan rzeczy. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę na kościół, np. na spłatę zmienionej instalacji grzewczej w naszym domu parafialnym, to prosimy wyraźnie ten cel zaznaczyć.
  5. Dziękujemy Parafialnemu Kołu Caritas, które przygotowało 150 paczek ze słodyczami i 45 paczek żywnościowych dla ubogich rodzin. Koordynatorem tego działania była odpowiedzialna za nasze Koło Parafialne p. Hanna Wiktor, której dziękuję za pracę. Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli finansowo tę akcję. Dziękujemy ks. Tomaszowi, duchowemu opiekunowi Koła, oraz wolontariuszom: K. Żółtańskiemu, K. Gajewskiemu, M. Szafrańskiej, B. Borosowi, Rycerzom Zakonu Jana Pawła II: Dariuszowi Kaźmierczakowi i Dawidowi Jankowskiemu.
  6. Dziękujemy członkom Redakcji naszych mediów parafialnych: ks. Jarosławowi za przygotowywanie intencji mszalnych, ks. Adamowi za opiekę duszpasterską i redaktorom: Ewelinie, Laurze, Justynie, Darkowi, Damianowi oraz koordynatorowi Dawidowi Jankowskiemu. Justynie i Dawidowi dziękujemy dodatkowo za fotorelacje z wydarzeń parafialnych.
  7. Kontynuujemy naszą piękną duchową akcję Zdobywamy Jeruzalem, czyli modlitwę za naszą parafię o ożywienie wiary i miłości w sercach naszych parafian. Obrazki z datą i 10-tkiem różańca wyłożone są na środku naszej pięknej fary. Ta piękna modlitwa trwa już piąty rok. Dziękuję wszystkim, którzy się angażują.
  8. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary i te indywidualne. Wczoraj weszliśmy w nowy rok. Z tej okazji życzymy, Wam, obfitych łask Bożych, pokoju serca, miłości w rodzinach oraz zdrowia. Niech Jezus Miłosierny błogosławi nam!

Ksiądz Proboszcz