1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe, które prowadzi, zapowiadany już ks. dr Grzegorz Adamiak, dyrektor ekonomiczny WSD. Witamy o. Rekolekcjonistę! Oby ta posługa przyniosła Ojcu radość, a nam duchowe owoce. Zachęcam, moi drodzy, do dobrej spowiedzi i uświadomienia sobie duchowego wymiaru tych Świąt. Zachęcajmy znajomych, młodzież do odnowy duchowej. Pomogą nam w tym rekolekcje. Plan rekolekcji
  2. Prosimy zgłaszać chorych, do których się udamy w środę przed południem od g. 8.30.
  3. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w zbiórkę na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Dziękuję za złożone ofiary.
  4. Wczoraj odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób samotnych z naszej parafii. Dziękuję za jego przygotowanie p. Hannie Wiktor, opiekunce Parafialnego Koła Caritas, paniom za upieczenia ciasta, panom za przywiezienie i odwiezienie uczestników.
  5. W CeKiSz-u została wystawiona piękna sztuka o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, którą przygotował i reżyserował ks. Adam z p. polonistką z LO im. mjra Sucharskiego wraz z młodzieżą. Sztuka dostarczyła głębokich przeżyć i refleksji.
  6. Pasterka, czyli Wieczorna Msza Wigilijna, będzie u nas 24 grudnia o g. 22.00. Ok. 40 min przed jej rozpoczęciem parafialny zespół muzyczny i młodzież poprowadzą program przygotowujący do przeżycia Mszy.
  7. Trwa akacja charytatywna „Pan Jezus dzieli się niebem – my podzielmy się chlebem”. Produkty trwałe i nieprzeterminowane są zbierane dla ubogich rodzin.
  8. Pan organista zakończył roznoszenie opłatka. Jeśli kogoś nie zastał, opłatek można otrzymać w zakrystii lub kancelarii.
  9. Pozostało niewiele świec Caritas w kształcie kuli w cenie 12 złotych. Można je jeszcze nabyć w zakrystii.
  10. Zachęcam do nabywania GN i „Cuda i łaski Boże”.
  11. Wspólna modlitwa buduje nasze serca i nasze domy rodzinne. Dziękuję za złożone ofiary, dziś przeznaczone na pokrycie wysokich kosztów ogrzewania. Dziękuję za ofiary od p. Skierskich z ul. JP II, Bukowskich z ul. Narutowicza oraz ofiary anonimowe. Zabierzmy do w naszych sercach słowa o. Rekolekcjonisty i niech one będą inspiracją dla naszego życia.

Ksiądz Proboszcz