Ogłoszenia duszpasterskie. 3. Niedziela W. Postu (03.03.24)

 

 1. Zapraszamy na piękne wielkopostne nabożeństwa: Gorzkie żale g. 17.40; Droga krzyżowa dla dzieci g. 16.30, dla dorosłych g. 17.30.
 2. Schola i ministranci wraz z rodzicami byli w ostatnią sobotę na wyjeździe w Mandorii pod Łodzią. Wyjazd zorganizowali ks. Jarosław i ks. Krystian, za co im dziękuję. Wyjazd dofinansował nasza parafia i starosta p. Andrzej Cześnik. Dzieci dobrze się bawiły. To była nagroda za ich uczestnictwo w życiu parafialnym.
 3. Nasze parafialne rekolekcje odbędą się w dniach od 16 do 19 marca. Pomoże nam w ich przeżyciu ks. Jacek Gorzelany, saletyn.
 4. Jest wieczór uwielbienia w przyszłą niedzielę Sierpc uwielbia po Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy do pięknej, spontanicznej modlitwy wielbiącej Boga za otrzymane dobra.
 5. W przyszłą niedzielę o g. 11.00 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, tzw. II Komunii św.
 6. 29 lutego odbył się dekanalny Konkurs biblijny. Łukasz Rudyk zajął I miejsce i awansował do etapu diecezjalnego, Marcelina Mosakowska zajęła III miejsce. Gratulujemy! Dziękujemy za ich trud. Dziękuję także p. Zofii Hołubickiej za ich przygotowanie w ramach posługi parafialnej.
 7. W ostatni piątek była w naszej parafii piękna uroczystość poświęcona uczczeniu Żołnierzy Wyklętych. O g. 11.00 ks. Bp Szymon Stułkowski przewodniczył uroczystej Mszy św. i wygłosił kazanie. Było obecnych wiele pocztów sztandarowych oraz władze starostwa. Następnie został poświęcony pomnik Żołnierzy Wyklętych, znajdujący się przy dawnym dworcu PKP. Pomnik został zbudowany dzięki staraniom Towarzystwa Patriotyczno-Historycznego Pamięć i Prawda. Dziękujemy organizatorom i wszystkim obecnym.
 8. Zachęcam do nabywania baranków na stół wielkanocny w cenie 8 zł. Niech będą naszą wielkopostną jałmużną i dzieleniem się sercem z najbiedniejszymi rodzinami.
 9. Jest ciekawy nr GN.
 10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te składane indywidualnie. Dziękujemy KŻR o. Pio za ofiarę, którą składa corocznie, na wystrój Grobu Pańskiego.
 11. Jutro uroczystość imieninową przeżywa nasz organista, p. Kazimierz. Dziękujemy mu za lata posługi w kościele, w kancelarii, na Mszach i nabożeństwach. Dziękujemy za prowadzenie chóru, piękny śpiew i grę na organach. Niech Bóg obdarza go zdrowiem, siłą i wytrwałością, aby mógł posługiwać w naszej parafii jak najdłużej. Dużo radości niech gości w jego sercu oraz zadowolenie i wdzięczność z wykonywanej pracy. Szczęść Boże!

Ksiądz Proboszcz