1. Skończyły się nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Dziękuję za Waszą liczną obecność i skorzystanie z sakramentu spowiedzi. Trwajmy w czystości i pięknie naszych serc do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Jutro kończy się pobyt pięknej monstrancji w naszej farze. Dziękuję wszystkim za adorację i modlitwę. Chcę podziękować w szczególny sposób wszystkim grupom adoracyjnym, p. Teresie Jankowskiej za dużą pomoc w organizacji, p. Włodzimierzowi Rycharskiemu za oświetlenie, p. Piotrowi naszemu kościelnemu. Jestem przekonany, że Jezus udzieli nam wielu łask.
  3. W tym tygodniu kończą się Roraty. Dziękujemy licznie obecnym dzieciom i rodzicom.
  4. Mszę św. w Wigilię są w następującym porządku: 7.00 i 9.00. Nie ma Mszy św. o g. 18.00. Chcemy spędzić choć kilka godzin w rodzinnym gronie i połamać się opłatkiem.
  5. Pasterka, czyli Wieczorna Msza Wigilijna zostanie odprawiona o g. 22.00. Przed Pasterką będzie czuwanie. W sobotę w pierwszy dzień Świąt Msze św. zostaną odprawione o g. 8.00, 9.30. 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Z racji na Pasterkę nie ma Mszy św. o g. 7.00. W drugi dzień świąt w niedzielę Msze św. będą w porządku niedzielnym: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.
  6. Zapraszamy w przyszłą niedzielę wszystkie małżeństwa, które przeżywały okrągłe rocznice ślubu na g. 12.30 na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, aby przypomnieć sobie piękną chwilę zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.
  7. Zachęcamy dzieci, żeby przyniosły swoje zwierzątka w klatkach na Mszę św. o g. 11.00 w pierwszy dzień Świąt (25 grudnia). Spotkają się ze zwierzętami, które będą w naszej szopce. Parafia nie ponosi odpowiedzialności za przyniesione zwierzęta.
  8. Dzisiaj jest ostatni dzień sprzedaży świec wigilijnych na pomoc ubogim dzieciom. Dziękujemy za zorganizowanie sprzedaży p. Hannie Wiktor, odpowiedzialnej za parafialne Koło Caritas, oraz wolontariuszom z ZS nr 2, p. Bogusławie Krajewskiej, p. Hannie Wierzbowskiej, p. Krzysztofowi Żółtańskiemu i p. Dariuszowi Kaźmierczakowi.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i ofiary indywidualne p. Bogusławie Rzeszotarskiej, p. Bukowskim, p. Jankowskim z Piastowa Nowego.
  10. W tym tygodniu przypadają imieniny ks. Tomasza i ks. Adama. Dziękujemy księżom za posługę duszpasterską w naszej parafii: prowadzenie grup i trud kształtowania serca dzieci i młodzieży; wytrwałość w zbliżaniu ludzi do siebie i Pana Boga. Ks. Tomasz ma doświadczenie duszpasterskie, dlatego można mu powierzać odpowiedzialność za parafię, gdy zachodzi potrzeba, oraz dobre pomysły duszpasterskie. Ks. Adam jest pełen energii, uśmiechu i pomysłów, a mając duszę artystyczną przygotowuje sztuki teatralne, dekoracje i różne inicjatywy parafialne oraz ładnie pracuje z młodzieżą. Życzymy im gorliwości i radości z posługi kapłańskiej dla dobra parafian oraz wewnętrznej satysfakcji z podejmowanej pracy.
  11. W ostatnich dniach zapadł wyrok dotyczący ks. Zdzisława z naszej diecezji oskarżonego o akty pedofilskie wobec p. Marka Lisińskiego, który był „rzecznikiem ofiar pedofilii w Kościele” i prezesem fundacji „Nie lękajcie się”. On to wraz z dwoma działaczkami udał się do Watykanu, ażeby przedstawić się papieżowi jako ofiara pedofilii księdza i przedłożyć raport nt. nadużyć. Papież ucałował go w rękę. Lisiński złożył pozew, domagając się odszkodowania w wysokości 1 miliona złotych. W procesie okazało się, że kłamał i nie był molestowany przez ks. Zdzisława. Sprawa się wzięła stąd, że dobry ksiądz pożyczył mu pieniądze na leczenie rzekomo chorej żony. Gdy ksiądz dowiedział się, że został oszukany, zażądał zwrotu pieniędzy. Ten zamiast zwrotu oskarżył księdza o molestowanie. Kto zwróci zdrowie, honor i dobre imię kłamliwie oskarżonemu księdzu?

Ksiądz Proboszcz