Ogłoszenia duszpasterskie. 4. Niedziela adwentu (24.12.23)

 

  1. Skończyły się nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Dziękuję za Waszą liczną obecność i skorzystanie z sakramentu spowiedzi. Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom: księżom, katechetkom, lektorom, chórowi, składającym podziękowanie i dzieciom. Dziękuję za fotorelację p. Justynie Olaszewskiej z naszych parafialnym mediów.
  2. Pasterka, czyli Wieczorna Msza Wigilijna zostanie odprawiona o g. 22.00. Przed Pasterką o g. 21.30 rozpocznie się czuwanie naszego zespołu FanFary. W poniedziałek w pierwszy dzień Świąt. Msze św. zostaną odprawione o g. 8.00, 9.30. 11.00, 12.30 i 18.00. Z racji na Pasterkę nie ma Mszy św. o g. 7.00. W drugi dzień świąt we wtorek Msze św. będą w porządku niedzielnym: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
  3. Zachęcamy dzieci, żeby przyniosły swoje zwierzątka w klatkach na Mszę św. o g. 11.00 w pierwszy dzień Świąt (25 grudnia). Wasze zwierzątka spotkają się ze zwierzętami, które będą w naszej szopce. Parafia nie ponosi odpowiedzialności za przyniesione zwierzęta.
  4. Parafialny Zespół Caritas przygotował 200 paczek świątecznych ze słodyczami i 80 paczek żywnościowych dla rodzin potrzebujących. Dziękujemy wszystkim sponsorom. Dziękujemy wolontariuszom: Małgorzacie Szafrańskiej, Bernardowi Boros, Krzysztofowi Żółtańskiemu. Wszystkim przyczyniającym się do istnienia tych pięknych akcji składamy serdeczne podziękowania.
  5. 29 grudnia o g. 19.00 odbędzie się w klasztorze piękny koncert charytatywny. Zapraszamy.
  6. Cieszymy się z wielu wigilii, które zorganizowały grupy parafialne. Było to piękne i wzruszające święto z życzeniami. Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN w cenie 15 zł. W naszej skrzynce prasowej są nowe numery czasopism: KNC z ciekawymi postaciami i wywiadami oraz humorem, a także L’Osservatore Romano z pięknymi katechezami papieża Franciszka. Można je zabrać za dobrowolną ofiarą.
  8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na pomoc chrześcijanom, którzy cierpią w rejonach wojennych. Dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom, dziś szczególnie rodzinie Bartel z ul. Wyzwolenia. Otwierajmy się coraz bardziej na przyjście Jezusa. Oby narodził się w naszych sercach i rodzinach.

Ksiądz Proboszcz