Ogłoszenia duszpasterskie. 4. Niedziela W. Postu (10.03.24)

 1. Dzisiaj po Mszy św. o g. 18.00 jest wieczór uwielbienia Sierpc uwielbia. Zapraszamy.
 2. Spotkanie grupy studyjno biblijnej odbędzie się w najbliższy wtorek o g. 18.45. Będziemy analizować przypowieść o jednakowej (niesprawiedliwej?) zapłacie robotnikom w winnicy Mt 20,1-16.
 3. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie: – o g. 12.30 dzieci przygotowujących się I Komunii św., a o g. 18.00 kandydatów do bierzmowania.
 4. Nasze parafialne rekolekcje odbędą się w dniach od 16 do 19 marca. Pomoże nam w ich przeżyciu ks. Jacek Gorzelany, saletyn. Plan. Na ołtarzu bocznym są wyłożone kartki z planem, które można zabrać. Plan zamieszczony jest na naszym Facebooku i stronie internetowej fara-sierpc.pl
 5. Abp Stanisław Gądecki prosił o podjęcie nowenny, czyli 9-dniowej modlitwy od 16 marca przed 24 marca: w intencji naszej Ojczyzny, jedności Polaków oraz ochrony dziecka od momentu poczęcia. 25 marca będziemy podejmować piękną inicjatywę Duchowej adopcji dziecka poczętego a zagrożonego morderstwem. Módlmy za wszystkich, którzy popierają zabójstwo dzieci poczętych, ażeby zreflektowali się i zrozumieli, że odpowiedzą przed Bogiem za występowanie przeciw V przykazaniu.
 6. Parafialny Zespół Caritas z koordynatorką p. Hanną Wiktor i Koło Caritas z ZS nr 2 (Ekonomika) pod opieką p. Bogusławy Krajewskiej dokonało zbiórki produktów żywnościowych w sklepach Lidl i Biedronka w akcji Tak pomagam. Dziękujemy koordynatorom, wolontariuszom z Ekonomika za wielkie serce, p. dyr. Magdalenie Pedzie, p. Krzysztofowi Krzywdzińskiemu, Krzysztofowi Żółtańskiemu, Małgorzacie Szafrańskiej za pomoc i kierownictwu sklepów za życzliwość. Z produktów zostaną zrobione paczki dla rodzin najbardziej potrzebujących.
 7. Baranki wielkanocne czekają, żeby znaleźć się na naszym stole wielkanocnym. Można je nabyć w cenie 8 zł.
 8. Otrzymaliśmy informację, że można darmowo obejrzeć film The Chosen w kinie Jutrzenka: 11 marca g. 19.15; 12 marca g. 18.15; 18 marca g. 19.15; 19 marca g. 18.15. Wcześniej trzeba pobrać darmowo bilet w kasie. Zapraszamy.
 9. Zachęcam do kupna nowego nru GN. Jest nowy numer L’Osservatore Romano, w którym jest nauczanie pap. Franciszka, a w nim m.in. duchowość roweru, czyli dynamiczne przekazywanie wiary innym, radość głoszenia Jezusa, troska o naturę. Jest także KNC a w nim m.in. dobry przekaz o tacie i jego 10-letnim synu, którzy są znanymi kucharzami i zarazem służą przy ołtarzu oraz o Łukaszu Pawliku, który stracił wzrok, a jednak gra w piłkę nożną i skończył studia muzyczne. Można je wziąć za dobrowolną ofiarą.
 10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Z przyszłej niedzieli ofiary zostaną przeznaczone na pokrycie wysokich kosztów ogrzewania naszej pięknej fary.
 11. 8 marca przeżywaliśmy Dzień Kobiet. Chcemy wyrazić naszą radość z obecności kobiet. Dziękujemy za Waszą miłość, wrażliwość, uśmiech, ciepło, życzliwość, czułość, głęboką wiarę, które ukazujecie i przekazujecie oraz uczycie, jak nimi żyć. Życzymy Wam wytrwałości i siły do zwyciężania słabości, światła Ducha Świętego do podejmowania dobrych decyzji oraz trwaniu w wierności miłości i prawdy. Niech Maryja, Matka pięknej miłości, wyprasza dla Was potrzebne łaski, w wypełnianiu Waszej pięknej misji bycia kobietą, żoną, matką czy osobą konsekrowaną.

Ksiądz Proboszcz