1. Dzisiaj jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. Polećmy z ufnością Sercu Jezusa nasze troski, zmagania, lęk, przygnębienie, ponieważ On pragnie być z nami i nas wspierać. Zaprośmy Go do naszych serc, rodzin, przyjaciół i w środowiska pracy. Dzisiaj rozpoczynamy także Tydzień miłosierdzia. Wspomagajmy duchowo naszych bliskich i wszystkich potrzebujących pomocy.
  2. Przypominamy, że każdego dnia o g. 20.30 modlimy się różańcem w celu oddalenia pandemii koronawirusa. Polecamy chorych, służbę zdrowia, rządzących, wolontariuszy, służby mundurowe i wszystkich zaangażowanych w walkę z epidemią. Zachęcamy do łączenia się z nami przez parafialnego facebooka.
  3. Z racji na pandemię koronawirusa w trosce o bezpieczeństwo dzieci i uczestników Wydział Katechetyczny za aprobatą ks. bpa Piotra Libery zdecydował o przeniesieniu terminu I Komunii św. oraz uroczystego Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych na czas powakacyjny. W farze I Komunia odbędzie się w niedzielę 27 września o g. 9.30, a uroczyste Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych w niedzielę 4 października o g. 9.30.
  4. W czwartek 23 kwietnia jest uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Módlmy się tego dnia szczególnie w intencji Polski.
  5. Ponieważ został wprowadzony nowy przelicznik m.in. w kościołach, informujemy, że w naszej farze mogą uczestniczyć maksymalnie 33 osoby, a w kościele Ducha Św. może być maksymalnie 7 osób. Prosimy o zachowanie limitów.
  6. Dziękujemy p. Teresie Jankowskiej za przystrojenie terenu farnego pięknymi bratkami w donicach.
  7. Z okazji 2. rocznicy śmierci wieloletniego proboszcza parafii farnej ks. kan. Andrzeja Więckowskiego ukazały się na naszej stronie internetowej piękne wspomnienia parafian. Zachęcam do przeczytania i własnych wspomnień.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel o wsparcie finansowe parafii w tym trudnym okresie i przelewali środki na konto parafialne ( numer konta: 44 1240 1721 1111 0000 0726 2359). Dziękujemy za wrażliwość i solidarność. Wiemy, że również Wam nie jest łatwo, tym bardziej dziękujemy. Niech Bóg Miłosierny błogosławi wszystkich.

Ksiądz Proboszcz