1. Dzisiaj jest niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wstępuje do Ojca i obiecuje nam Ducha Świętego. Zostawia także nakaz dawania świadectwa słowem i życiem.
  2. Przypominamy o pięknym nabożeństwie majowym, chwalącym Maryję, naszą Matkę. W farze każdego dnia jest śpiewana Litania loretańska po Mszy św. wieczorowej o g. 18.00.
  3. Próby do I Komunii św.: – wtorek, 18 maja, g. 16.00, grupa I, kl. 3a SP nr 3, SP Bledzewo, 3c SP nr 2; – środa, 19 maja, g. 16.00, grupa II, kl. 3b SP nr 3, I Prywatna SP, 3a i 3b SP nr 2; – czwartek, 20 maja, g. 16.00, grupa III, kl. 3c SP nr 3, SP Borkowo, 3d SP nr 2. Spowiedź odbywać się będzie w piątek: g. 16.00 grupa I, g. 16.40 grupa II, g. 17.20 grupa III.
  4. Próby do tzw. II Komunii św.: środa, 19 maja, grupa I, g. 18.45, kl. 4a SP nr 3; – czwartek, 20 maja, g. 18.45, grupa II, kl. 4b i 4c SP nr 3; – środa, 26 maja, grupa III, g. 16.00, kl. 4d SP nr 3, SP Bledzewo; – poniedziałek, 24 maja, g. 16.00, SP nr 2, I Prywatna SP, SP Borkowo.
  5. 24 maja, w przyszły poniedziałek przeżywać będziemy odpust w kościele Ducha Świętego. Przejdziemy ok. g. 17.50 z kościoła Ducha Świętego do fary na główną Mszę św. o g. 18.00. Po Mszy św. wieczorowej będzie adoracja, na którą zapraszamy wszystkich, a zobowiązani są w niej uczestniczyć kandydaci do bierzmowania. Będzie śpiewał nasz zespół FanFary. Msze św. przedpołudniowe będą w kościele Ducha Świętego.
  6. Pan burmistrz zaprasza do wypełnienia obowiązku Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Można tego dokonać przez Internet albo w gminie. W maju rozpoczną pracę rachmistrzowie spisowi.
  7. W ostatnią środę ks. proboszcz spotkał się Parafialną Radą Gospodarczą. Ponieważ został uszkodzony komin, a centralne ogrzewanie w domu parafialnym pochodzi z końca lat 70-tych poprzedniego wieku i przecieka oraz jest nieefektywne, zachodzi konieczność wymiany pieca, grzejników i orurowania. W domu parafialnym odbywają się spotkania różnych grup: Legionu Maryi, Rycerzy Jana Pawła II, chóru, grupy studyjno-biblijnej, lektorów, schola, zespół parafialny, wigilie, świętowanie rocznic kościelnych, swoje biuro ma Caritas parafialna, jest kancelaria, dlatego nie możemy pozostawić bez koniecznego remontu tego ważnego dla życia parafialnego, duszpasterskiego i duchowego budynku. Gdybyśmy zostawili ten dom bez ogrzewania na zimę, uległby poważnemu zniszczeniu. Dlatego zachodzi konieczność remontu, choć wiemy, że jest to trudny czas pandemii. Koszt wymiany pieca, grzejników i orurowania wynosi ok. 50 tys. zł. Jest to pokaźna suma jak na trudne warunki pandemiczne. Członkowie Rady Parafialnej zarekomendowali, ażeby składać ofiary na tacę z podpisem, jeśli ktoś by sobie życzył, i raz w miesiącu zbierać ofiary na tę inwestycję. Remont jest naszą wspólną sprawą, ponieważ budynek należy do nas, do parafii. Wyprzedzająco 2 lata temu poprowadziliśmy orurowanie gazowe do domu parafialnego, teraz czekamy na przyłączenie ze spółki gazownictwa, czyli założenie skrzynki. Zmieniamy bowiem piec węglowy na gazowy, żeby za kilka lat nie potrzeba było dokonywać kolejnej inwestycji z racji na eliminację pieców węglowych.
  8. Zachęcamy do nabywania GN i MGN.
  9. Umocnieni słowem Bożym i Ciałem Jezusa budujemy naszą wspólnotę parafialną i rodzinną. Dziękujemy za złożone ofiary dzisiaj, ofiary indywidualne m.in. p. Jerzemu Pilichowskiemu z ul. Narutowicza i przelanych na konto parafialne. Niech moc Jezusa zmartwychwstałego napełnia nasze serca radością i pokojem. Nieśmy miłość i życzliwość do naszych rodzin, najbliższych, dzielmy się także nimi ze spotkanymi ludźmi.

Ksiądz Proboszcz