1. Dzisiaj jest radosna Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Niech napełnia nas pokojem i radością Zmartwychwstały Jezus. Porządek Mszy św. dzisiaj: g. 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00. Jutro drugi dzień świąt porządek Mszy jest następujący: g. 7.00, 8.00, 9.30. 11.00, 12.30, 16.00, 18.00. Ponieważ jest Oktawa wielkanocna w randze uroczystości nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii W. Tygodnia. Dziękuję księżom wikariuszom: Tomaszowi, Jarosławowi i Adamowi za sprawowanie liturgii, spowiedzi i wygłoszone homilie.
 3. Dziękujemy ks. Adamowi i grupie dekoracyjnej: Grzegorzowi Dybowskiemu, Włodzimierzowi Rycharskiemu, Zbigniewowi Jurkowi, Wiolecie Boguckiej, Zofii Hołubickiej, Teresie Boguckiej, Aldonie Tłusty, Hannie Wierzbowskiej, Justynie Olaszewskiej, Wiesławie Jagodzińskiej za przygotowanie ciemnicy i pięknego grobu. Dziękujemy za zmianę obrusów. Dziękujemy ks. Adamowi i ks. Jarosławowi za przygotowanie ministrantów do służby.
 4. Dziękujemy grupie Odnowy w Duchu Świętym, która podjęła całonocne czuwanie z W. Czwartku na W. Piątek przy Jezusie wtrąconym do lochu. Dziękujemy także osobom, które czuwały z W. Piątku na W. Sobotę przy grobie Pańskim. To był duchowy i fizyczny wysiłek.
 5. Dziękujemy parafialnemu zespołowi i opiekunowi ks. Adamowi. Wykonywali pięknie śpiewy i czuwali w piątek przy grobie Pańskim. Podziękowania kierujemy do lektorów, śpiewających podczas Mszy Wigilii Paschalnej. Dziękujemy p. organiście Kazimierzowi za śpiewy i p. kościelnemu Piotrowi za wykonaną pracę, ceremoniarzowi p. Darkowi Kaźmierczakowi oraz Rycerzom Zakonu Jana Pawła II.
 6. Dziękujemy parafialnemu informatykowi Dawidowi Jankowskiemu za transmisję liturgii Wielkiego Tygodnia i za ufundowanie naszej parafii paschału, czyli tej pięknej świecy.
 7. Planujemy po niedzieli miłosierdzia, czyli od 12 kwietnia, jeśli pozwolą na to warunki, rozpocząć spotkania z Wami w naszej pięknej farze, jako forma wizyty duszpasterskiej, która nie odbyła się po Świętach Bożego Narodzenia. Będziemy zapraszali wyznaczonymi wioskami, ulicami i blokami. Jeśli ktoś przy okazji chciałby złożyć ofiarę, to będziemy wdzięczni.
 8. Trwa od 1 kwietnia obowiązkowy powszechny spis ludności w Polsce, który jest ważny dla naszej Ojczyzny. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
 9. Obwiązuje reżim sanitarny. Prosimy o zakładanie masek i dezynfekowanie dłoni. Biskupi nakazują przestrzegania norm sanitarnych i limitów, również nasz biskup, któremu kapłani ślubowali posłuszeństwo.
 10. Jutrzejsze ofiary przeznaczone są na cele edukacyjne diecezji płockiej.
 11. Dziękujemy za wspólną modlitwę naszym parafianom i gościom oraz złożone ofiary. Dziękujemy p. Annie Siekluckiej za ofiarę na kościół i innym indywidualnym ofiarodawcom.
 12. Życzenia. Nadszedł czas pięknych wielkanocnych Świąt. Dla chrześcijan czas najważniejszy, ponieważ życie zwyciężyło śmierć, nadzieja pokonała rozpacz, światło rozświetliło ciemności. Chrystus zmartwychwstał. Choć radość została przyprószona cieniem pandemii i zachorowań, to jednak nie tracimy ufności i nadziei w szczęśliwe zakończenie i pomoc Jezusa Zmartwychwstałego. Niech On napełnia nas i nasze rodziny, także miłych gości radością, ciepłem i miłością, które pozwolą przetrwać nawet najbardziej trudny czas naszego życia. Jezus zwyciężył. Alleluja!

Ksiądz Proboszcz