1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce pieszej do Skępego. Dziękujemy: ks. Adamowi, który prowadził w środę do Skępego grupę sierpecką z radością i śpiewem; – muzycznym; – chorążemu p. Franciszkowi Jankowskiemu i wszystkim zaangażowanym.  Dziękujemy p. Nagiewiczom za towarzyszenie pielgrzymce samochodem, a firmie Marter p. Góreckich za wodę mineralną. Dziękujemy parafii szkolnej z ks. prob. Dariuszem Multonem na czele za tegoroczną odpowiedzialność za pielgrzymkę.
 2. Odbyła się również pielgrzymka rowerowa – 45 pielgrzymów z ks. prob. Sławomirem Zalewskim na czele. Dziękujemy p. Jarosławowiwi Krydzińskiemu, doświadczonemu pielgrzymowi rowerowemu za mobilizację do wyjazdu rowerowego do MB Skępskiej, jego żonie p. Ewie, która wraz z kierowcą p. Zbyszkiem towarzyszyła nam w drodze. Dziękujemy p. Józefowi Długokęckiemu za użyczenie samochodu pielgrzymom.
 3. Dziękujemy p. Dawidowi Jankowskiemu, koordynatorowi mediów parafialnych, za medialne sprawozdanie w środkach społecznościowych. Mogliśmy na bieżąco śledzić pielgrzymki na facebooku. Dziękujemy p. Justynie Olaszewskiej za dwutygodniową opiekę nad mediami parafialnymi.
 4. Rozpoczęliśmy przygodę duchową w naszej parafii, tzw. REO czyli rekolekcje ewangelizacyjne odnowy. Zapraszamy chętnych do pogłębienia relacji z Jezusem i drugim człowiekiem poprzez radosne uczestnictwo w spotkaniach w środę o g. 18.00.
 5. Od dzisiaj możemy zamawiać intencje Mszy św. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku włącznie będziemy przyjmować intencje w kancelarii w g. 16.00-17.30.
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30 oraz kandydatów do bierzmowania o g. 18.00.
 7. 14 września w święto Podwyższenia Krzyża modlić się będziemy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 8. Ukończyliśmy remont sali spotkań w naszym domu parafialnym: malowanie ścian i sufitu, zdjęcie olejnej farby ze ścian, płożenie tynku strukturalnego, wymiana włączników, zdjęcie starego gumolitu i położenie nowego, oblistwowanie. Dziękujemy w sposób szczególny p. Januszowi Sekulskiemu za fachową szeroką pomoc i doradztwo (p. Janusz jest inżynierem budowlańcem). Remont przeprowadzili p. Włodzimierz Rycharski i Zbigniew Jurek w ramach daru dla parafii. Sam gumolit i oblistowowanie kosztowało prawie 2 tys. zł.
 9. W grudniu zakończyliśmy wymianę pieca na gazowy, grzejników i orurowania w domu parafialnym (była to duża inwestycja). Są to duże koszty, dlatego w przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów naszych inwestycji. Ponieważ są ciągłe naprawy, np. naprawialiśmy niedawno tynk, który odpadł ze ściany, albowiem mamy dużo budynków starych i spłaty inwestycyjne, po konsultacjach ustanawiamy raz w miesiącu składkę inwestycyjno-remontową na pokrywanie bieżących remontów i wydatków.
 10. Kontynuujemy naszą piękną duchową akcję Zdobywamy Jeruzalem. Obrazki do zabrania są wyłożone w środku naszej fary.
 11. Jest nowy nr GN z ciekawą poradnikiem, jak chronić dzieci przed uzależnieniem od wirtualnego świata (cena 8 zł). Są także ciekawe kalendarze rolnicze, choć nie tylko dla rolników, ponieważ znajduje się w nich dużo interesujących artykułów dotyczących zdrowia, piękna przyrody, zabytków kościelnych, porad kulinarnych. Cena 32 zł.
 12. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. W najbliższą niedzielę zbieramy składkę inwestycyjno-remontową. Dziękujemy za ofiary indywidualne p. Monice Piotrowskiej. Jezus niech wypełnia nasze serca darem swego pokoju, wytrwałości, mocy i miłości, abyśmy mogli dzielić naszą radość z najbliższymi i spotkanymi ludźmi dzisiaj i w najbliższym tygodniu.

Ksiądz proboszcz