1. Dzisiaj jest piękna uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dzień patronalny AK. Oddajemy cześć Jezusowi i pragniemy, ażeby był Królem w naszych sercach, rodzinach, parafii, mieście i w Polsce.
  2. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu. Zastanówmy się, co chcielibyśmy szczególnego przygotować dla Jezusa w naszych sercach.
  3. Spotkanie katechetów odbędzie się 27 listopada o g. 19.00 w domu parafialnym.
  4. Organista p. Kazimierz nie będzie roznosił opłatków wigilijnych z racji na pandemię. Można je nabyć przy wyjściu z fary bądź w kancelarii parafialnej.
  5. Ks. proboszcz od poniedziałku do piątku przeżywał swoje rekolekcje kapłańskie w domu rekolekcyjnym w Łagiewnikach w Krakowie, gdzie żyła św. s. Faustyna. Pamięcią modlitewną otaczał całą naszą wspólnotę parafialną, zawierzając ją Jezusowi Miłosiernemu.
  6. Pojawiły się informacje, jakoby w świetle watykańskiego raportu dotyczącego byłego amerykańskiego kard. McCarrica papież Jan Paweł II został oskarżony o to, że mianował go kardynałem, chociaż wiedział o jego nadużyciach. Jest to nieprawda. Papież został oszukany. Dołożył wszelkich starań, żeby zasięgnąć o nim opinii. Nie wiedział o jego nadużyciach, a sam McCarick kłamał. Liberalno-lewicowe media kłamią, próbując obciążyć papieża winą o współudział w promocji tego zdeprawowanego człowieka. Robią to świadomie, ażeby podważyć wielki autorytet i zasługi wielkiego Papieża Polaka. Uderzając w tego wielkiego papieża, chcą uderzyć w Kościół i podważyć zaufanie do niego.
  7. Zachęcam do nabywania świec wigilijnych jako dzieła pomocy biednym dzieciom i rodzinom: mała świeca w cenie 6 zł, duża w cenie 12 zł. Jest także nowy numer GN i MGN. Zostało jeszcze kilka egzemplarzy interesującego kalendarza dla rolników, ale nie tylko dla nich, ponieważ jest dużo ciekawych informacji i przyrodniczych ciekawostek oraz interesujące opisy zdarzeń historycznych. Cena 28 zł
  8. Dla nas wszystkich jest radością przeżywać żywą wspólnotę na Mszy św. i modlić się. Dziękuję za złożone ofiary. Dziękuję za ofiarę na Kościół p. Bukowskim. Niech Jezus Król Wszechświata napełnia serca nasze pokojem, miłością i prawdą. Oby nasze rodziny i nasze środowiska promieniowały życzliwością, dobrocią, zrozumieniem i otwartością.

Ksiądz Proboszcz