1. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy piękną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie zwaną Bożym Ciałem. Msze św. będą w następującym porządku: g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o g. 12.30 i o g. 16.00. Uroczysta Msza św. z procesją będzie o g. 11.00. Po tej Mszy wyruszy procesja ul. Benedyktyńską, Pl. Chopina i Farną. Ołtarze będą przygotowane przy krzyżu misyjnym i przy naszym domu parafialnym. Zapraszamy do udziału w tej pięknej uroczystości, aby uwielbić Jezusa Eucharystycznego. Prosimy o przystrojenie domów na trasie procesji. Zapraszamy asystę procesyjną, dziewczynki, szczególnie od I i II Komunii św., do sypania kwiatami, ministrantów. Prosimy o przyniesienie suszonych kwiatów do sypania podczas procesji. Próba sypania kwiatów na Boże Ciało będzie w środę o g. 17.00 przy farze.
  2. Od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwo do NSPJ. Będzie ono odprawiane po Mszy św. wieczorowej o g. 18.00. Pragniemy wielbić Serce Jezusowe za Jego miłosierną miłość i prosić o potrzebne łaski.
  3. Wczoraj odbyła się piękne wydarzenie, którym było uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego i głębokiego jej przeżycia: ks. Tomaszowi i s. Konstancji, ks. spowiednikom, katechetkom p. Zofii i p. Marzenie oraz katechetkom ze SP nr 2 i z Borkowa Kościelnego, dyrekcjom i wychowawcom szkół, rodzicom za wychowanie i przekazywanie wiary oraz dar ołtarza, organiście p. Kazimierzowi, kościelnemu p. Piotrowi, p. Rafałowi za dekorację kwiatową. W biały tydzień zapraszamy grupy na g. 18.00 na Mszę św., po której będą rozdawane pamiątki Pismo Św. i niespodzianka: – poniedziałek gr. III i IV; – wtorek gr. II; – środa gr. I.
  4. Zakończyły się indywidualne spotkania kandydatów do bierzmowania z ks. Adamem i s. Darią. Kilka osób nie stawiło się. Ostatecznym i rozstrzygającym terminem spotkania dla tych osób jest najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczorowej. Rozpoczynamy próby przed przyjęciem tego sakramentu. Pierwsza próba odbędzie się 5 czerwca w godz. 16-18. Obecność jest obowiązkowa.
  5. Kontynuujemy modlitwę Zdobywamy Jeruzalem za naszych parafian i ustanie pandemii. Obrazki z datą i tajemnicą różańca znajdują się w środku naszej pięknej fary.
  6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont instalacji grzewczej domu parafialnego, a także ofiary indywidualne m.in. p. Teresie Szymborskiej i państwu Tomczuk oraz przelanych na konto parafialne.
  7. 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Życzymy naszym kochanym dzieciom wielu łask Bożych, miłości najbliższych oraz bezpieczeństwa i opieki dorosłych. Niech ich serca pozostaną czyste i piękne, a rodzice niech chronią ich przed wypaczeniem i zepsuciem. Jezus niech nosi ich wszystkich w swoim Sercu i błogosławi, jak kiedyś czynił to dzieciom.

Ksiądz Proboszcz