1. Dzisiaj obchodzimy święto największej chrześcijańskiej tajemnicy Trójcy Przenajświętszej: jeden Bóg w trzech Osobach. Bóg nie jest samotny i wylewa na nas swoją miłość.
  2. 11 czerwca w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanego Bożym Ciałem będzie uroczysta Msza św. o g. 11.00 wraz z procesją. Obejdziemy w procesji kościół 3 razy, zatrzymując się przy ołtarzu i odczytując ewangelię. Po tej Mszy św. będzie adoracja do g. 17.30. O tej godzinie będą uroczyste Nieszpory o NS, a następnie Litania do NSPJ. O g. 15.00 nasz zespół Fan-Fary przygotuje Godzinę Miłosierdzia. Msze św. będą o g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Prosimy przynosić ususzone płatki kwiatów do zakrystii, abyśmy mogli udekorować pięknie ołtarz.
  3. Biskup Płocki Piotr Libera przekazał we wskazaniach duszpasterskich możliwość świętowania I Komunii św. w parafiach dla rodzin przed wakacjami. Rodzice muszą pisemnie złożyć prośbę, ażeby ich dziecko mogło przeżyć pierwsze spotkanie z Jezusem eucharystycznym w ustalonym czasie. Decyzja należy do rodziców. Ona nie jest łatwa, ponieważ przeżywanie we wspólnocie jest bardziej uroczyste i pozostawia piękne wspomnienia dla dziecka, rodziców i całej rodziny.
  4. Zapraszamy na stronę internetową naszej parafii z ciekawymi artykułami, myślami: www.fara-sierpc.pl
  5. Dziękujemy za zorganizowanie pochówku dzieci utraconych na naszym cmentarzu: p. Marzenie Antoszewskiej, p. Alinie Olszewskiej, dyr. MOPS-u, firmie Malinowski i ks. Adamowi. Dziękujemy prasie i wszystkim obecnym na tej uroczystości.
  6. Pamiętajmy o maturzystach, którzy jutro rozpoczynają egzaminy. Prośmy dla nich o światło Ducha Świętego.
  7. Jest do nabycia nowy nr GN.
  8. Cieszymy się ze wspólnego świętowania niedzieli. Dziękujemy za złożone ofiary. Tydzień niech upływa pod znakiem Jezusa obecnego w NS. Dziękujmy Mu za obecność i miłość wobec nas, naszych bliskich oraz każdego człowieka. Niech ta wdzięczność i radość będzie przekazywana bliskim i spotkanym ludziom.

Ksiądz Proboszcz