1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prośmy Go o moc i pokój naszych serc, w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie.
  2. Z racji na obostrzenia nie będziemy uroczyście przeżywać odpustu parafialnego przy kościele Ducha Świętego, który jest zawsze w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli jutro. Msze św. w zwykłym porządku: g. 7.00 (Duch Św.), 9.00 (Fara) i 18.00 (Fara).
  3. Jutro, 1 czerwca przeżywamy Dzień Dziecka. Życzymy naszym kochanym dzieciom tego, żeby doświadczały w rodzinie miłości, radości, opieki i dobrej rozmowy. Niech czują się kochane przez nas wszystkich, a nauka, by nie sprawiała im dużego problemu. Rodzice niech zrobią jutro dzieciom małe niespodzianki.
  4. Jutro rozpoczynamy piękne nabożeństwo czerwcowe poświęcone czci NSPJ. Będzie ono odprawiane po Mszy św. wieczorowej.
  5. W najbliższy czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlić się będziemy o świętość księży różańcem o g. 17.30.
  6. Jest pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiące. Spowiedź pierwszopiątkowa od g. 16.30, o g. 17.30 różaniec. W sobotę nabożeństwo maryjne o g. 8.30, a o g. 17.30 różaniec. Zapraszamy na różaniec w czerwcu prowadzonym przez grupy o g. 17.30 (nie będzie transmisji). Dziękujemy grupom za pięknie przygotowany i prowadzony różaniec w maju.
  7. Jak ogłaszaliśmy, 11 czerwca w uroczystość Bożego Ciała będzie uroczysta Msza św. o g. 11.00 wraz z procesją. Obejdziemy w procesji kościół 3 razy, zatrzymując się przy ołtarzu i odczytując ewangelię. Po tej Mszy św. będzie adoracja do g. 17.30. O tej godzinie będą uroczyste Nieszpory o NS, a następnie Litania do NSPJ. O g. 15.00 nasz zespół Fan-Fary przygotuje Godzinę Miłosierdzia. Msze św. będą o g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Prosimy przynosić ususzone płatki kwiatów do zakrystii, abyśmy mogli udekorować pięknie ołtarz.
  8. Ks. Mateusza, który odchodzi do pracy duszpasterskiej w parafii w Płocku, podziękujemy mu za pracę w niedzielę 28 czerwca, szczególnie na Mszach św. o g. 9.30 i o g. 11.00.
  9. Ks. Bp Piotr Libera odwołuje dyspensę od obowiązku Mszy św. niedzielnej, co oznacza, że mamy obowiązek być na Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Zwolnione z tego obowiązku są: – osoby w podeszłym wieku; – osoby mające symptomy zarażenia (kaszel, podwyższona temperatura, kichanie itp.); – osoby przeżywające obawy przed zarażeniem się. Nie ma limitu osób w kościele, ale jest obowiązek noszenia maseczek w kościele.
  10. Kontynuujemy duchową akcję Zdobywamy Jeruzalem, której w tym czasie jest modlitwa o ustrzeżenie naszych rodzin, najbliższych, parafian, miasta i całej Polski przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Na środku fary są obrazki z nazwą jednej tajemnicy do odmówienia w konkretnym dniu.
  11. Cieszymy się, moi Drodzy, z waszej obecności i wspólnej modlitwy. Dziękujemy za złożone ofiary podczas Mszy św. i te ofiary indywidualne. Dziś Duch Święty wypełnił nasze serca miłością, pokojem, radością i ufnością. Pozwólmy sobie miłość i radość ukazywać najbliższym i spotkanym ludziom dzisiaj i w całym tygodniu.

Ksiądz Proboszcz