Ogłoszenia duszpasterskie. 5. Niedziela W. Postu (17.03.24)

 

 1. Rozpoczęliśmy nasze farne rekolekcje, które prowadzi ks. Jacek Gorzelany, saletyn. Prosimy o modlitwę w intencji naszego rekolekcjonisty oraz w intencji parafian – o dobre ich przeżycie. Wszystkie Msze św. są w naszej farze. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 w kościele Ducha Św. Do chorych udamy się w środę po rekolekcjach od g. 15.15. Prosimy zapisywać chorych w zakrystii. Plan.
 2. Dzisiaj są spotkania: – o g. 12.30 dzieci przygotowujących się I Komunii św., a o g. 18.00 kandydatów do bierzmowania.
 3. Od 16 marca przed 24 marca podjęliśmy nowennę: w intencji naszej Ojczyzny, jedności Polaków oraz ochrony dziecka od momentu poczęcia za przyczyną wielkich patronów Polski: św. ks. Andrzeja Boboli, jezuity, i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którzy żyli i walczyli o wolną Polskę i wartości chrześcijańskie w trudnych czasach zniewolenia duchowego.
 4. W najbliższy piątek będzie droga krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy ją Mszą św. o g. 18.00 w farze, a następnie przejdziemy naszą trasą.
 5. 22 marca po Mszy św. o g. 18.00 wyrusza z klasztoru Ekstremalna Droga Krzyżowa, która będzie liczyć 42 km. Ulotki można zabrać ze stolika przy bocznym wyjściu.
 6. Piękne dzieło Adopcji duchowej dziecka poczętego a zagrożonego zabójstwem rozpocznie się 25 marca. Z ołtarza bocznego możemy zabrać deklaracje. Zachęcam do tego pięknego dzieła.
 7. 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Módlmy się za jego wstawiennictwem za ojców, rodziny, naszą Ojczyznę i solenizantów.
 8. Dziękujemy grupie Odnowy w Duchu Św., która przygotowała donice pięknych bratków na zewnątrz fary. I to już kolejny rok.
 9. Dziękujemy za sprzedaż baranków wielkanocnych: koordynatorce p. Hannie Wiktor, wolontariuszom z ZS nr 2, p. Bogusławie Krajewskiej, Krzysztofowi Żółtańskiemu, Dariuszowi Kaźmierczakowi. Parafialny Zespół Caritas wydał 56 paczek żywnościowych dla rodzin potrzebujących w akcji Tak pomagam.
 10. Stacja TVN została ukarana finansowo za manipulacyjny film o papieżu św. Janie Pawle II. Naszym wkładem był marsz w jego obronie, zorganizowany dla całego miasta.
 11. Zachęcamy do kupna nowego nru GN. Jest także KNC a w nim m.in. dobry przekaz o tacie i jego 10-letnim synu, którzy są znanymi kucharzami i zarazem służą przy ołtarzu oraz o Łukaszu Pawliku, który stracił wzrok, a jednak gra w piłkę nożną i skończył studia muzyczne. Można je wziąć za dobrowolną ofiarą.
 12. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na pokrycie wysokich kosztów ogrzewania naszej fary. Dziękujemy za ofiarę na dekorację Grobu Pańskiego KŻR z Miłobędzyna, co czyni corocznie. Niech Jezus otwiera nasze serca na rzucane słowo przez rekolekcjonistę. Oby wydało w naszych sercach obfity plon. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz Proboszcz