Ogłoszenia duszpasterskie. 6. Niedziela W. Postu Palmowa (24.03.24)

 1. Dzisiaj przeżywamy po raz 7. Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
 2. Dzisiaj Niedziela Palmowa, która przypomina nam chwalebny wjazd do Jerozolimy, a zarazem mękę Pańską. Rozpoczyna celebrację Wielkiego Tygodnia. Od W. Czwartku od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy święte Triduum Paschalne, czyli przeżywanie najważniejszych i najbardziej doniosłych dla naszej wiary wydarzeń męki i zmartwychwstania Jezusa.
 3. Nabożeństwa podczas Triduum Paschalnego tylko w kościele farnym: w W. Czwartek g. 18.00, W. Piątek o g. 18.00 (ofiary przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi św.), w W. Sobotę o g. 20.00. Przynosimy ze sobą świece.
 4. Adoracja przy grobie Pana Jezusa: Czwartek grupa Odnowy w Duchu Św. podejmuje 20-godzinną adorację od g. 20.00 do g. 15.00 w W. Piątek; W. Piątek do g. 23.00. O g. 15.00 jest Droga Krzyżowa; g. 19.30 chórzyści i inni śpiewają Gorzkie Żale. W tym dniu obowiązuje post, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta, a dwa nie do syta. W. Sobota adoracja jest od g. 8.00 do g. 6.00, czyli do Rezurekcji. Od g. 18.30 adoruje młodzież z LO z katechetką p. Małgorzatą Dzik i z Mechanika z katechetą p. Markiem Błaszkiewiczem, a po g. 21.30 zapraszamy wszystkie grupy. Prosimy o adorację w swoich strojach strażaków, harcerzy i ministrantów. Te trzy dni są wyjątkowymi dniami w ciągu roku, ponieważ przypominają o największej miłości Boga do człowieka. On oddał za nas swoje życie. Dlatego warto zadumać się i przyjść na adorację, aby podziękować Jezusowi za tak wielką i niepojętą miłość
 5. Poświęcenie pokarmów w W. Sobotę od g. 8.30 do g. 16.00 z przerwą od g. 13.00 do g. 14.00. Do g. 13.00 poświęcenie pokarmów będzie co pół godziny, a od g. 14.00 – co godzina
 6. Spowiedź dla tych, którzy z przyczyn obiektywnych nie mogli do niej przystąpić w czasie rekolekcji w W. Sobotę od g. 8.30 do 16.00, z przerwą w g. 13.00-14.00. Później jest przygotowanie do celebracji Wigilii Paschalnej
 7. Rezurekcja będzie celebrowana o g. 6.00, a kolejne Msze w niedzielę wielkanocną będą w następującym porządku: g. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 i 8.00. Bardzo prosimy o udział chóru, orkiestry, całej asysty i jak największy udział dziewczynek w sypaniu kwiatów. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatkami podczas procesji, proszę o zgłaszanie się do p. Zosi i p. Aldony oraz s. Augustyny. Prosimy, ażeby panowie w czasie procesji rezurekcyjnej wzięli feretrony i chorągwie. W drugi dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy do głębokiego i duchowego przeżycia tych pięknych Świąt
 8. Trwa modlitewna akcja za parafię Zdobywamy Jeruzalem. Są obrazki w środku fary do zabrania.
 9. Jutro na Mszy św. o g. 18.00 składamy deklaracje Duchowej adopcji dziecka poczętego, a zagrożonego zabiciem
 10. Krystian organizuje 27 kwietnia pielgrzymkę do Gniezna i Ostrowa Legnickiego. Koszt 300 zł. Zapisy do 14 kwietnia. Informacje są na stronie parafialnej i tablicy ogłoszeń.
 11. Po rekolekcjach w środę odwiedziliśmy chorych. Dziękujemy wszystkim, szczególnie bliskim za przygotowanie na przyjęcie Jezusa. Dziękuję p. Sławomirowi Zasadowskiemu, Rycerzowi Zakonu Jana Pawła II za podwożenie księdza do chorych po wioskach.
 12. W piątek przeżyliśmy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Dziękujemy za liczny udział parafian. Składamy podziękowania zaangażowanym: księżom wikariuszom, p. Dariuszowi Kaźmierczakowi, organiście p. Kazimierzowi, kościelnemu p. Piotrowi, p. Justynie Olaszewskiej za fotorelację, Rycerzom Zakonu Jana Pawła II, ministrantom, lektorom, policji i straży miejskiej za zabezpieczenie trasy.
 13. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i ofiary indywidualne, dziś szczególnie rodzinie Bartel i p. Jankowskim seniorom i juniorom z Nowego Piastowa, Janinie i Tadeuszowi Kalinowskim z ul. Jana Pawła II 44 oraz ofiarodawcom anonimowym. Dziękujemy p. Kaczorowskim, prowadzącym firmę Rustikal za ofiarowanie płyty do Grobu Pańskiego.

Ksiądz Proboszcz