Ogłoszenia duszpasterskie. 6. Niedziela zwykła (11.02.24)

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Obejmijmy pamięcią tych, którzy cierpią fizycznie, psychicznie i duchowo, ażeby w Sercu Jezusowym znaleźli sens i ulgę swego cierpienia. Pamiętajmy o osobach świadczącymi im opiekę i posługę miłości.
  2. W najbliższym tygodniu przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca W. Post. Jest to czas zadumy i dziękczynienia Jezusowi za Jego nieskończoną miłość, która objawiła się w najwyższej mierze w oddaniu za nas życia. Podejmijmy w imię tej miłości jakieś zmaganie o większe dobro np. więcej czasu na modlitwę; więcej dobrych i ciepłych słów, zwłaszcza w rodzinie; dostrzeganie więcej dobra w ludziach; używania mniej telefonów, gier i złośliwości; rezygnacja z przyjemności, np. ze słodyczy, picia alkoholu. Msze św. w Środę Popielcową są tylko w kościele farnym o g. 7.00, 9.00 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 w kościele Ducha Św.
  3. Nabożeństwo Gorzkich żali będzie w każdą niedzielę o g. 17.40, Drogi krzyżowej będą odprawione dla dzieci o g. 16.30, a dla dorosłych o g. 17.30. Dla dzieci mamy piękne wyklejanki. Podczas nabożeństwa zbierać będziemy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego, który co roku jest bardzo piękny w naszej farze.
  4. Dzisiaj jest spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do II Komumii św. o g. 11.00. Zaś 18 lutego będzie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30.
  5. 12 lutego o g. 19.00 jest spotkanie katechetów w sali parafialnej, a 14 lutego o g. 19.00 – dla lektorów.
  6. Bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii 8 maja o g. 18.00.
  7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Kto chciałby jeszcze przyjąć księdza z błogosławieństwem Bożym, to będzie możliwość, ponieważ udamy się do takich domów we wtorek od g. 15.00. Prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii. Podsumowanie zostanie przedstawione w najbliższą niedzielę.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN. W naszej kasecie prasowej pojawiły się nowe numery: KNC a w nim piękny wywiad z Adamem Połczyńskim, który jest wicemistrzem Polski w taekwondo zarówno wśród młodzików, jak i wśród seniorów; jest zarazem lektorem i służy przy ołtarzu. Możemy znaleźć piękny opis niepełnosprawnego mistrza paraolimpijskiego w skoku wzwyż Macieja Lepiato. Jest także L’Osservatore Romano a w nim medytacje papieża Franciszka oraz piękny artykuł o papieżu Janie Pawle II, jako człowieku modlitwy. Znajdują się także czasopisma misyjne pokazujące piękno a zarazem trud misyjnego posługiwania. Można zabrać te czasopisma za dobrowolną ofiarą.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary oraz te wszystkie składane indywidualnie. Jezus pragnie uzdrawiać i oczyszczać nasze rany, oczy i uszy, abyśmy żyli pięknie, czule patrzyli i cierpliwie słuchali. Abyśmy sami stawali się światłem Jezusa Miłosiernego wśród ludzi.

Ksiądz Proboszcz