1. Rozpoczyna się W. Post. Czas zadumy i podejmowania wysiłku zmiany swego serca i myślenia. Podejmijmy dobre postanowienia wielkopostne: więcej dobrych słów mniej plotek i obmów, więcej uśmiechu, mniej Internetu i telewizji, odwiedziny kogoś samotnego bądź chorego, złożenie jałmużny wielkopostnej, więcej czasu dla rodziny, gorliwsza i dłuższa modlitwa, odmówienie sobie czegoś przyjemnego.
  2. W Środę Popielcową Msze św. są tylko w farze w następującym porządku: 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W tym dniu modlimy się i pościmy o pokój na Ukrainie. Zbieramy także do puszek, aby Caritas mogła dysponować nimi dla uchodźców. Obowiązuje post (czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W Środę Popielcową o g. 17.15 jest spotkanie KŻR w farze.
  4. Lektorzy mają spotkanie także w Środę Popielcową o g. 19.00 w domu parafialnym.
  5. W tym tygodniu jest: – 1-szy czwartek miesiąca: wystawienie NS i modlitwa o powołanie kapłańskie i zakonne; – 1-szy piątek miesiąca: spowiedź od g. 16.30; – 1-sza sobota miesiąca: nabożeństwo maryjne o g. 8.30, różaniec po Mszy św. o g. 18.30.
  6. W każdy piątek W. Postu jest Droga Krzyżowa o g. 16.30 z udziałem dzieci, a o g. 17.30 z udziałem dorosłych. Dla dzieci będziemy mieć piękne wyklejanki na każde spotkanie. Będziemy zbierać ofiary na przygotowanie pięknego grobu dla Pana Jezusa. One zawsze były piękne, dlatego nie możemy zaniżyć poziomu.
  7. W najbliższy wtorek, 1 marca obchodzić będziemy 11 Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowiony w 2011 r. W naszej farze w przyszłą niedzielę będzie Msza św. o g. 12.30 w intencji naszej Ojczyzny.
  8. Przypominamy kandydatom do bierzmowania o spotkaniach. Ks. Adam i s. Daria zapraszają na indywidualne spotkania, które rozpoczynają się o g. 18.00. Harmonogram spotkań jest dostępny na stronie internetowej w zakładce dla bierzmowanych oraz na tablicy ogłoszeń. Prosimy o zapoznanie się i poważne potraktowanie przygotowania do tego sakramentu
  9. Zachęcamy do nabywania nowego interesującego nr. GN w cenie 8 zł i MGN.
  10. Dziękuję za dzisiejsze ofiary, indywidualne i anonimowe. Po Mszy św. zbieramy ofiary dla pomoc uchodźcom z Ukrainy do puszek.
  11. W najbliższy piątek swoje imieniny przeżywać będzie nasz organista, p. Kazimierz. Wiele lat pracuje owocnie w naszej parafii, towarzysząc muzycznie przy wielu uroczystościach kościelnych, rodzinnych, ćwicząc chór, prowadząc kancelarię parafialną. Dziękujemy mu za pracę i obecność oraz życzymy potrzebnej Bożej mocy do dalszej owocnej pracy, radości z wykonywanej posługi, szczęścia w życiu rodzinnym oraz zdrowia. Niech Bóg błogosławi na każdym etapie życia i pracy. Szczęść Boże!

Ksiądz Proboszcz