1. Zapraszamy do praktykowania nabożeństwa czerwcowego, czyli modlitwy Litanią do NSPJ. W naszej pięknej farze jest po Mszy św. o g. 18.00. Pielęgnujmy ją w naszych rodzinach. W najbliższy piątek przeżywać będziemy piękną Uroczystość NSPJ (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), a w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  2. Zbliża się koniec roku. Zapraszamy wszystkie dzieci na uroczystą Mszę św. w najbliższą niedzielę o g. 11.00. Będziemy dziękować Bogu za dany nam czas, osiągnięcia szkolne i pogłębienie naszej relacji z Jezusem.
  3. Organizujemy pielgrzymkę do Meksyku w dniach 26.01-08.02. 2024 r. Celem jest nawiedzenie cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe, do której tylko w oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP pielgrzymuje ok. 5 mln wiernych. Zwiedzać będziemy także inne miejsca kultu, np. świątynię z ołtarzem czaszek i zabytki kultury meksykańskiej: piramidy, pałac tysiąca kolumn, miejsca sakralne i zabytkowe starożytnego ludu Majów, przejazd łodziami po kanionie z możliwością spotkania krokodyli, największy dziedziniec klasztorny w żółtym mieście Izmal, gdzie papież Jan Paweł II miał spotkanie z Indianami. Będzie także odpoczynek na plażach. Koszt: 6640 PLN + 1640 USD
  4. Dziękujemy za ustrojenie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała: Oddziałowi Sierpeckiemu NSZZ Solidarność z p. Józefem Mrozem oraz ks. Adamowi wraz z przedstawicielami grup parafialnych (przy tym ołtarzu był piękny dywan kwiatowy i przedstawicielki zespołu Kasztelanka). Dziękuję za uczestnictwo w procesji asyście, chórowi z p. Kazimierzem, p. Piotrowi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatami, katechetkom, Rycerzom Zakonu Jana Pawła II. druhom i druhnom z OSP z Bledzewa i Piastowa i wszystkim parafianom.
  5. Instytut Muzyki Kościelnej Musicum prowadzi nabór do nauki w kierunku organy kościelne (organista), fortepian, wokal. Przesłuchania odbędą się 16 czerwca o g. 17.00 w siedzibie instytutu w Płocku.
  6. Koło Caritas przy naszej parafii wznawia akcję Tornister pełen uśmiechu. Prosimy parafian o zakup tornistrów z wyposażeniem dla dzieci z rodzin najbiedniejszych i przekazanie ich do 10 lipca do biura Caritasu lub pozostawienie w zakrystii
  7. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN. Pojawiły się nowe czasopisma misyjne: – Świat misyjny, a w nim m.in. komiks o przygodach z młodości papieża Franciszka i piękny wiersz Lilia królewska;  – dla dorosłych Misje dzisiaj, a w nim m.in. jak siostry zakonne zostały feministkami: „Żartujemy, że jesteśmy feministkami w kraju – prowadzimy instytucje, kierujemy samochodami, autobusami, nadzorujemy budowy, odpowiadamy za edukację”;  –  KNC, a w nim wywiad z popularnym prezenterem pogody Tomaszem Zubilewiczem oraz znanym prezenterem Przemysławem Babiarzem, odc. 3 komiksu o Karolu Acutisie, geniuszu komputerowym.
  8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, także te indywidualne i anonimowe. Niech Jezus, nasz najbliższy przyjaciel i brat, napełnia nasze serca pokojem, radością i ufnością. Nieśmy pokój do serc niespokojnych, światło dla udręczonych ciemnościami, nadzieję dla przygniecionych ciężarami i próbami życia. Bądźmy dla siebie mili, życzliwi, współczujący i radośni.

Ksiądz Proboszcz