1. Trwa nabożeństwo czerwcowe, czyli modlitwa Litanią do NSPJ w farze po Mszy św. o g. 18.00. Módlmy się w naszych rodzinach i indywidualnie tą piękną litanią.
  2. Zakończyła się oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękuję wszystkim w niej uczestniczącym, a zwłaszcza w ostatni dzień oktawy: księżom, dzieciom komunijnym, katechetkom, p. organiście i kościelnemu oraz parafianom.
  3. Koło Caritas przy naszej parafii wznawia akcję Tornister pełen uśmiechu. Prosimy parafian o zakup tornistrów z wyposażeniem dla dzieci z rodzin najbiedniejszych i przekazanie ich do 10 lipca do biura Caritasu lub pozostawienie w zakrystii.
  4. Organizujemy pielgrzymkę do Meksyku w dniach 26.01-08.02. 2024 r. Celem jest nawiedzenie cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe, do której tylko w oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP pielgrzymuje ok. 5 mln wiernych. Zwiedzać będziemy także inne miejsca kultu, np. świątynię z ołtarzem czaszek i zabytki kultury meksykańskiej: piramidy, pałac tysiąca kolumn, miejsca sakralne i zabytkowe starożytnego ludu Majów, przejazd łodziami po kanionie z możliwością spotkania krokodyli, największy dziedziniec klasztorny w żółtym mieście Izmal, gdzie papież Jan Paweł II miał spotkanie z Indianami. Będzie także odpoczynek na plażach. Koszt: 6640 PLN + 1640 USD. Program jest na stronie internetowej fara-sierpc.pl Po wakacjach będą zapisy.
  5. W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie KŻR: g. 17.00 konferencja, g. 17.30 adoracja NS z modlitwą różańcową, g. 18.00 Msza św., a po niej agapa.
  6. Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 9 lipca br. Zapisy u p. Hanny Wierzbowskiej lub Tadeusza Króla.
  7. Piękny film o Karolu Acutisie geniuszu komputerowym pt. Niebo nie może czekać jest grany w CeKiSz-u w dn. 28-30 czerwca o g. 17.30 oraz 1i 2 lipca o g. 16.00. Zachęcamy do obejrzenia.
  8. Ministrantem roku został Kacper Karczewski. Gratulujemy!
  9. Nowy numer GN czeka na czytelników.
  10. Dziękujemy za dzisiejsze i te składane indywidualnie oraz anonimowo.
  11. 23 czerwca w piątek świętujemy Dzień Ojca. Dziękujemy wszystkim tatusiom za ich miłość, pracę, odpowiedzialność i stwarzanie bezpieczeństwa w rodzinie. Niech ich wzorem będzie nasz Ojciec Niebieski, który kocha nas wszystkich bezgraniczną miłością i opiekuje się nami. Życzymy im dużo zdrowia, siły, wytrwałości, mądrości od Boga Ojca oraz żeby mieli więcej czasu dla kochanych synów i córek. Tylko Wy nauczycie być synów prawdziwymi mężczyznami, a córki, że są piękne i atrakcyjne. Bądźcie blisko synów i córek oraz Waszych żon.

Ksiądz Proboszcz