1. Rozpoczął się okres wakacyjny dla dzieci i młodzieży. W naszej parafii od lipca pozostaje dwóch księży, ponieważ dwóch udaje się na urlop. Msze św. w dni powszednie, jak to bywało w poprzednich latach, są o g. 9.00 i 18.00 w farze, nie ma Mszy św. o g. 7.00 w kościele Ducha Św. W niedziele nie ma Mszy św. o g. 16.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca: wystawienie NS o g. 17.30 i modlitwa o święte powołania kapłańskie i zakonne; – pierwszy piątek miesiąca: spowiedź o g. 17.00 i wystawienie NS o g. 17.30; – pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo maryjne o g. 8.30.
  3. We wtorek 29 czerwca przypada uroczystość apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Biskup Piotr Libera. Życząc mu darów mądrości w kierowaniu diecezją oraz wytrwałości i radości, pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
  4. Przypominamy, że organizujemy pielgrzymkę do Gruzji i Armenii, dwóch pięknych krajów w Azji od 6 do 16 października. Lecimy ze sprawdzonym biurem podróży AnDa. Zwiedzimy starożytne klasztory, m.in. Czarny Klasztor i kościoły oraz miejsca wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO w stolicy Gruzji – Tibilissi oraz stolicy Armenii – Erywaniu. Będziemy mogli podziwiać piękno jezior i gór oraz odpocząć nad Morzem Czarnym. Koszt pielgrzymki wynosi 2.150 zł i 640 Euro. Można się zapisywać na listę. Plan jest w gablocie.
  5. Ks. Jarosław zorganizował spotkanie integracyjne dla scholii parafialnej jako forma podziękowania i docenienia za roczną pracę. Byli obecni także rodzice, którzy zaangażowali się w organizację. Dziękujemy.
  6. Proboszcz Kościoła Szkolnego organizuje w dniach 2-4 sierpnia tego roku Pielgrzymkę Autokarową do Wilna i Trok. Koszt ok 770 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  7. P. Burmistrz informuje, że od 23 czerwca będą dokonywać spisu rachmistrzowie, którzy są mieszkańcami gminy Sierpc. W przypadku wątpliwości możemy dzwonić pod nr tel. 22 279 99 99.
  8. Nasi Rycerze Zakonu Jana Pawła II mają swój piękny sztandar. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do powstania tego sztandaru.
  9. Dziękujemy za złożone ofiary dzisiaj i ofiary indywidualne na zmianę instalacji grzewczej: Mieczysławie i Edwardowi Biernackim, p. Jurek, Annie Bancerz, Krystynie i Wiesławowi Duszyńskim, Janinie i Wiesławowi Górzyńskim z Miłobędzyna, Dawidowi Witkowskiemu. Jezus pragnie wypełniać nasze serca radością, życzliwością i miłością, abyśmy mogli cieszyć się wewnętrznym pokojem. Niech otwartość, dobroć i pokój promieniują z naszego serca i oczu, aby nieść nadzieję i miłość w naszych rodzinach i w środowiskach pracy i rozrywki.

Ksiądz Proboszcz