1. Rozpoczęły się wakacje. Życzymy wszystkim dzieciom, nauczycielom i pracownikom oświaty dobrego i bezpiecznego wypoczynku po całorocznym trudzie wychowawczym i pracy edukacyjnej. Nie zapominajmy o Bogu, który pragnie być z nami w czasie wypoczynku i nas strzec. Pamiętajmy o niedzielnym spotkaniu z Jezusem na Eucharystii, ponieważ On czeka na nas.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza: – sobota miesiąca, a zatem nabożeństwo maryjne o g. 8.30; – niedziela i wystawienie NS po Mszy św. o g. 12.30.
  3. W dni powszednie, jak podczas wszystkich wakacji, nie ma Mszy św. o g. 7.00 w kościele Ducha Świętego, a są Msze św. o g. 9.00 i 18.00 w farze.
  4. W czwartek, 29 czerwca przypada uroczystość apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbieramy ofiary do dyspozycji papieża Franciszka, tzw. świętopietrze.
  5. Koło Caritas przy naszej parafii wznawia akcję Tornister pełen uśmiechu. Prosimy parafian o zakup tornistrów z wyposażeniem dla dzieci z rodzin najbiedniejszych i przekazanie ich do 10 lipca do biura Caritasu lub pozostawienie w zakrystii.
  6. Piękny film o Karolu Acutisie geniuszu komputerowym pt. Niebo nie może czekać jest grany w CeKiSz-u w dn. 28-30 czerwca o g. 17.30 oraz 1i 2 lipca o g. 16.00. Zachęcamy do obejrzenia.
  7. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN. W naszej kasecie czasopismowej są nowe numery L’Osservatore Romano a nim interesujące rozważania papieża Franciszka nt. głoszenia Ewangelii także przez świeckich oraz problematyki techniki i życia człowieka, czy technika nie zabija relacji, również w rodzinie. Jest także nowy numer KNC a w nim świetny komiks o bł. Karolu Acutisie, patronie internautów i cudach eucharystycznych. Można je zabrać za dobrowolną ofiarą.
  8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary oraz składane indywidualnie, dzisiaj rodzinie z ul. Piastowskiej 14/29.
  9. Adam pozostaje z nami do 22 sierpnia, ale wybrał tę niedzielę na pożegnanie. Dziękujemy mu za czteroletnią pracę duszpasterską w naszej parafii: wygłoszone homilie, spowiedzi, piękne przygotowywanie młodzieży do bierzmowania, prowadzenie grup: ministrantów, KŻR, za śpiew i założony przez niego parafialny zespół muzyczny FanFary, życzliwość i nade wszystko za utwierdzanie w wierze w Jezusa Chrystusa wszystkich parafian. Życzymy, ażeby w nowej parafii, do której skierował go ks. bp Stułkowski, mógł realizować swoje kapłaństwo oraz rozwijać talenty, którymi obdarzył go Bóg. Niech owocują pogłębianiem się jego relacji z Jezusem Najwyższym i Wiecznym Kapłanem, w imieniu którego sprawuje posługę, oraz prowadzeniem przez niego ludzi do głębszej wiary w Boga. Niech Bóg błogosławi Ks. Adamowi.

Ksiądz Proboszcz