1. W czwartek obchodzimy święto Narodzenia NMP, Matki Jezusa Chrystusa.
  2. Organizujemy interesującą 11-dniową pielgrzymkę od 10 do 20 października br. do Albanii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii, aby zwiedzić te piękne miejsca z zabytkami kultury chrześcijańskiej oraz zabytkami świeckimi. Odwiedzimy m.in. Medjugorie – miejsce pielgrzymkowe, Sarajewo, zabytkowy Mostar, Tiranę – stolicę Albanii. Zwiedzimy piękny Kanion Matka oraz będzie jeden dzień dla wypoczynku – plażowanie. Przelot samolotem. Orientacyjny koszt pielgrzymki: 1990 zł i 630 Euro. Program do zabrania jest w zakrystii. Można zapisać się w zakrystii.
  3. P. Jarosław Żmijewski, za moją sugestią, sprowadził bardzo wartościowy i dobry film pt. Żywy. Największa tajemnica. Opowiada on o ludziach, nawet przestępcach, którzy doświadczyli obecności Jezusa w Eucharystii. Film będzie wyświetlany w CeKiSz-u 8 lipca g. 20.00, 9 i 10 lipca g. 18.45 oraz 13 i 14 lipca g. 19.45. Warto obejrzeć ten film, a p. Dyrektorowi dziękujemy za jego sprowadzenie.
  4. Przypominamy o akcji Tornister pełen uśmiechu, polegającej na zakupieniu i wypełnieniu tornistra dla dzieci ubogich. Akcja trwa do 15 lipca.
  5. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
  6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te anonimowe. Jezus pragnie nas błogosławić i udzielać łaski pokoju, miłości, radości, przebaczenia i ufności. Idźmy jak posłani dzisiaj uczniowie, aby świadczyć, że Bóg jest miłością i dobrocią i dzielić się z bliskimi i bliźnimi.
  7. 29 czerwca obchodził swoje imieniny nasz kościelny p. Piotr. Składamy mu najlepsze życzenia pokoju serca, radości i wszelkiego błogosławieństwa Bożego oraz aby dobrze czuł się w naszej parafii. Dziękujemy zarazem za posługę i otwarte serce na parafian. Oby znalazł dobrą żonę.

Ksiądz Proboszcz