1. Dzisiaj rozpoczyna się 22. Tydzień św. Krzysztofa i trwa do przyszłej niedzieli. Podczas tych dni modlimy się za kierowców o bezpieczeństwo podróży i odpowiedzialną jazdę. Nie wolno nam siadać za kierownicę po pijanemu. Jest to również czas pomocy dla misjonarzy. W przyszłą niedzielę będziemy święcić pojazdy wokół naszej pięknej fary i zbierać ofiary na potrzeby misyjne.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić za kraje europejskie, które dotknęły kataklizmy atmosferyczne. Jest to dzień solidarności z ofiarami i ich rodzinami.
  3. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęca w imię odpowiedzialności za dobro wspólne i bliźnich do szczepień przeciw COVID-19, ażeby uniknąć kolejnej fali zakażeń.
  4. Pan organista jest na urlopie do 23 lipca. W sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt z księdzem dyżurującym. W lipcu w parafii jest ks. proboszcz i ks. Adam.
  5. Przypominamy, że w dniach 6-16 października br. organizujemy pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Program jest na stronie internetowej www.fara-sierpc.pl
  6. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN i MGN.
  7. Dziękujemy nowożeńcom za piękną dekorację kwiatową.
  8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na wymianę pieca i instalacji grzewczej w domu parafialnym (starej plebanii) i za ofiary indywidualne oraz przelewane na konto parafialne. Eucharystia jest spotkaniem z Jezusem i drugim człowiekiem. Zaczerpnijmy z niej moc i siłę do bycia dobrymi, życzliwymi, sprawiedliwymi. Dodajmy do naszych spotkań uśmiech i życzliwość, wtedy tam będzie obecny Jezus.

Ksiądz Proboszcz