1. W tym tygodniu przypada pierwszy: – czwartek miesiąca: wystawienie NS o g. 17.30 i modlitwa o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne; – piątek miesiąca: spowiedź od g. 17.00 i wystawienie NS od g. 17.30;  – sobota miesiąca: nabożeństwo maryjne o g. 8.30.
  2. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego wyrusza Piesza Płocka Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Zachęcamy do wyruszenia w pielgrzymią drogę. Można pielgrzymować 1 dzień. Są wolne miejsca autokarowe do katedry 6 sierpnia (zapisy w zakrystii). Zdanie bagaży grupy zielonej będzie 5 sierpnia w g. 14.45-15.15 przy farze. Ci, którzy nie mogą iść, zachęcamy do pielgrzymki duchowej. Można nabyć Modlitewnik pielgrzyma i wpisać się na listę. Od 6 do 14 sierpnia będziemy spotykać się w naszej farze po Mszy św. wieczorowej, aby modlitewnie łączyć się z pielgrzymami i odśpiewać Apel jasnogórski.
  3. 4 sierpnia jest wspomnienie św. Jana Vianneya, „męczennika” konfesjonału, patrona wszystkich księży. Módlmy się za naszych pasterzy o siłę, otwartość ducha na Jezusa i mądrość Ducha Świętego w pełnieniu tej trudnej posługi. W poniedziałek wspominamy św. Ignacego z Loyoli, założyciela jezuitów.
  4. Organizujemy pielgrzymkę do Meksyku w dniach 26.01-08.02. 2024 r. Celem jest nawiedzenie cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe, do której tylko w oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP pielgrzymuje ok. 5 mln wiernych. Zwiedzać będziemy także inne miejsca kultu, np. świątynię z ołtarzem czaszek i zabytki kultury meksykańskiej: piramidy, pałac tysiąca kolumn, miejsca sakralne i zabytkowe starożytnego ludu Majów, przejazd łodziami po kanionie z możliwością spotkania krokodyli, największy dziedziniec klasztorny w żółtym mieście Izmal, gdzie papież Jan Paweł II miał spotkanie z Indianami. Będzie także odpoczynek na plażach. Koszt: 6640 PLN + 1640 USD. Program jest na stronie internetowej fara-sierpc.pl i jest dostępny w formie papierowej. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy zapisy w zakrystii.
  5. Od 1 do 22 sierpnia będzie na zastępstwie duszpasterskim w naszej parafii neoprezbiter, ks. Radosław Pilśnik. Przyjmijmy go serdecznie.
  6. Zachęcam do nabywania nowego, interesującego nr. GN.
  7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i te składane indywidualnie.
  8. Po Mszy św. święcić będziemy pojazdy samochodowe i inne środki lokomocji oraz zbierać ofiary na potrzeby misjonarzy. Każdego roku organizujemy poświęcenie i wsparcie dla misji, za co serdecznie Wam dziękujemy. Prosimy, ażeby kierowcy ustawili się przy swoich pojazdach.

Ksiądz Proboszcz