1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość św. Stanisława Kostki, głównego patrona diecezji płockiej i patrona Polski. Jest to nasz ziomek, który osiągnął świętość, mając zaledwie 18 lat. Polecajmy przez niego Bogu dzieci i młodzież.
  2. Dzisiaj także obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy za dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, ażeby nie manipulowali i przekłamywali rzeczywistości, lecz rzetelnie i zgodnie z prawdą informowali o wydarzeniach. Dziękujemy wszystkim uczciwym dziennikarzom za ich pracę i dobry przekaz medialny.
  3. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej fara-sierpc.pl oraz Facebooka parafialnego. Na stronie znajdują się m.in. ogłoszenia parafialne, intencje mszalne oraz informacje z życia parafii. Zapraszamy chętnych do tworzenia mediów parafialnych. Prosimy zgłaszać się do parafialnego informatyka Dawida Jankowskiego, który od kilku lat troszczy się o nasze media. Dziękujemy im za pracę na rzecz parafii.
  4. O g. 12.30 jest spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a o g. 18.00 kandydatów do bierzmowania.
  5. 24 września w g. 9.00-15.00 jest ogólnodiecezjalna pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium w Koziebrodach.
  6. Zostały uzupełnione deski w ławkach przy naszej farze oraz pięknie pomalowane. Dziękuję firmie Malinowscy za wymianę zniszczonych desek, a p. Krzysztofowi Korytowskiemu za oczyszczenie i pomalowanie desek. Ławki wyglądają jak nowe.
  7. Jest nowy, interesujący nr GN oraz czasopisma misyjne i Caritas w naszej skrzynce. Są tam wiadomości z Polski i ze świata.
  8. W przyszłą niedzielę zbieramy do puszek ofiary na Radio Diecezji Płockiej. Jest to ważna diecezjalna rozgłośnia, która przekazuje wiadomości, modlitwę i dobrą muzykę.
  9. Przemek Poleszczuk został kadetem w Zakonie Rycerzy Jana Pawła II. Gratulujemy i oczekujemy na następnych mężczyzn.
  10. Przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy do zamawiania Mszy rocznicowych i jubileuszowych.
  11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje i remonty naszych budynków. Dziękujemy za ofiary przelewane na konto parafialne (jest na stronie internetowej) oraz anonimowe. Bóg pragnie przebywać w naszych sercach i napełniać je radością, miłością, prawdą i pokojem. Dzielmy się tymi wartościami z najbliższymi i spotkanymi ludźmi dzisiaj i w całym tygodniu.

Ksiądz Proboszcz