1. Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy i Migranta. Módlmy się i wspierajmy potrzebujących ludzi. Polacy przyjęli miliony uchodźców z Ukrainy, w której trwa wojna.
  2. sobota miesiąca przypada w tym tygodniu. Nabożeństwo maryjne jest o g. 8.30, nabożeństwo różańcowe o g. 17.30.
  3. Rozpoczyna się miesiąc październik, w którym modlimy się pięknym nabożeństwem różańcowym. Dla dzieci nabożeństwo będzie od poniedziałku do piątku o g. 16.30, a dla dorosłych – każdego dnia o g. 17.30. Dzieciom rozdamy piękne obrazki z kontrolkami 3 października. Będą również na końcu upominki. Różaniec dla dorosłych będą prowadzić z rozważaniami grupy. Plan grup i przypisane im części różańca są dostępne w zakrystii, na tablicy ogłoszeń i w Internecie.
  4. 28 września, czyli w środę o g. 15.00 odbędzie się w naszym mieście przy pomniku Jana Pawła II, jak co roku, piękna modlitwa Koronka do Bożego Miłosierdzia. Będziemy modlić się o pokój na Ukrainie i w świecie, o miłość, życzliwość, mądrość i zrozumienie w naszych rodzinach oraz za nasze miasto.
  5. 1 października odbędzie się dzień skupienia dla KŻR i spotkanie z nowym opiekunem ks. Adamem. Plan dnia skupienia: g. 17.00 konferencja ascetyczna, g. 17.30 adoracja NS i modlitwa różańcowa. 0 g. 18.00 uroczysta Msza św. z błogosławieństwem kół. Po Mszy św. poczęstunek w sali parafialnej. Zelatorki i zelatorów oraz nowych kandydatów prosimy o kontakt z opiekunem.
  6. Pielgrzymka parafialna do Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry odbędzie się 10-20 października. Chętni wyruszają z Sierpca wynajętym autokarem z dworca autobusowego o g. 2.55, a o g. 3.00 w nocy z parkingu przed naszą farą na lotnisko do Warszawy. Opłata zależna jest od liczby uczestników.
  7. Przywieźliśmy używane ławki i krzesła do naszej wyremontowanej sali spotkań w domu parafialnym. Dziękujemy dyrekcji SP nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu za ich ofiarowanie. Dziękujemy p. Włodzimierzowi Rycharskiemu i jego zięciowi oraz p. Karolowi Zbierzchowskiemu za wykonanie tej pracy.
  8. Przypominamy, że w tym roku kalendarzowym do końca grudnia w każdą niedzielę jest Msza św. o g. 16.00. Nie będzie jej z racji na zmniejszenie liczby księży od stycznia roku 2023.
  9. Od przyszłej niedzieli po Mszach św. przyjmujemy na roczną modlitwę za zmarłych, tzw. wypominki. Chcemy wdzięczną, modlitewną pamięcią podziękować bliskim za dobro i miłość, którymi nas obdarowali.
  10. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
  11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Po Mszy św. będziemy zbierać do puszek na naszą diecezjalną rozgłośnię radiową KRDP, jak to zapowiadaliśmy. Wspomóżmy ją, ponieważ stanowi ważne narzędzie ewangelizacji. Niech Bóg, który jest miłością i prawdą, oświeca nasze umysły, abyśmy postępowali zgodnie z nauką Jezusa i błogosławi nam i naszym rodzinom.

Ksiądz Proboszcz